Kraina lodów! - smakowita gra zręcznościowa od Rebel

by - środa, kwietnia 25, 2018

Sezon na lody uważam za otwarty. Pogoda już zupełnie wiosenna, czasami nawet letnia, a więc i lodowe desery można zajadać do woli. A kto je najbardziej kocha? Oczywiście dzieci! Wie też o tym firma Rebel, która z myślą o małych lodożercach stworzyła bardzo sympatyczną grę zręcznościowo-logiczną "Kraina lodów"

 

 

Muszę Wam przyznać, że przez ostatni tydzień rozegrałam tyle rozgrywek "Krainy lodów", że zwyczajnie tego nie zliczę. Co najlepsze, gra tak samo mocno podoba się mnie i mojej Zuzce. Rywalizacja, która z nas stworzy lody według zamówień klientów jest naprawdę zaciekła!

Wiek graczy: od 6 lat (choć uważam, że pięciolatek spokojnie da radę)

liczba graczy: 2-4 osoby

czas rozgrywki: około 15 minut

Zawartość pudełka:
  • 16 wafelków (4 zielone, 4 różowe, 4 żółte, 4 niebieskie)
  • 12 gałek lodów (4 zielone, 4 różowe, 4 żółte)
  • 54 karty wyzwań
  • ilustrowane zasady gryO co właściwie chodzi??

Chodzi o to, by tworzyć desery lodowe według zachcianek naszych klientów, czyli według wzoru na karcie. Kto pierwszy zbierze 5 kart (punktów) - wygrywa! 

Każdy gracz otrzymuje cztery wafelki (po jednym w każdym kolorze) oraz trzy gałki lodów ( również po jednym z każdego koloru, oprócz niebieskiego). Przed rozpoczęciem rozgrywki nasz deser lodowy powienien prezentować się następująco (kolejność kolorów nieważna, ważne by wafelek był dopasowany do koloru gałki)Przed rozpoczęciem rozgrywki należy na środku stołu ułożyć stos kart z zamówieniami, tak, by rysunki nie były widoczne. 

Gracz podnosi pierwszą z góry kartę, odkrywa zamówienie i tu zaczyna się wyścig. Należy jak najszybciej stworzyć deser pokazany na karcie, ale w taki sposób przekładając gałki, by nie dotknąć ich rękami oraz, żeby żadna z nich nie spadła. 
Kto pierwszy wykona zadanie, zgarnia kartę i jednocześnie zdobywa punkt. Gracz, który jako pierwszy zbierze 5 kart jest zwycięzcą i Lodowym Mistrzem.


Teraz czas na naszą opinię:

- gra w bardzo fajny sposób łączy koncentrację, logikę i zręczność. To genialny sposób na ćwiczenia koordynacji: oko - ręka. 

- gra jest kolorowa i wesoła, nie ma sposobu, by jej zwyczajnie nie pokochać. Nie znam osoby, która nie lubi lodów!

- lubię gry, gdzie dorosły wcale nie musi dawać forów dziecku, a tutaj właśnie tak jest. Powiem szczerze, że zostałam niejednokrotnie zmiażdżona przez moją córkę. 

- jak zwykle ogromny plus za szybką i dynamiczną rozgrywkę!Podsumowując, Kraina Lodów to gra, którą z pewnością pokocha każde dziecko, oraz większość dorosłych (nie licząc jakiś totalnych sztywniaków.... :D). My bawimy się przy niej świetnie, a gramy codziennie już od ładnych dwóch tygodni!

https://www.rebel.pl/product.php/1,606/105567/Kraina-Lodow.html
A Wy lubicie lody?? Jakie najbardziej?? Jak podoba Wam się nasza dzisiejsza planszówkowa propozycja??

Podobne wpisy

0 komentarze