Łódź Lubi Dzieci - Bagatelka Akademia Twórczego Rozwoju

by - piątek, marca 02, 2018

Mam nadzieję, że projekt Łódź Lubi Dzieci, w którym pokazuje Wam fajne miejsca przyjazne dzieciom, przypadł Wam do gustu. Ostatnio pokazywałam Wam Studio Młodego Kucharza Artcook, dziś z ogromną przyjemnością opowiem Wam o miejscu, które podbiło serce moje, a przede wszystkim Michaliny. Oto Akademia Twórczego Rozwoju "Bagatelka".

 

 

Coraz więcej młodych rodziców ma świadomość, jak ważne jest wspomaganie rozwoju dziecka od najmłodszych lat. I wiecie co? To świetnie! Świadomy rodzic wychowa świadome dziecko, ciekawe świata i chłonące wiedzę jak gąbka. 

Wielkim powodzeniem cieszą się ostatnio wszelkie zabawy sensoryczne, które mają na celu wszechstronny rozwój dziecka dzięki wykorzystaniu jak największej ilości zmysłów. Jest jednak jeden mały szkopuł. Te zabawy zazwyczaj są mocno bałaganotwórcze, dlatego też Bagatelka Akademia Twórczego Rozwoju, które Wam dziś pokażę może stać się dla rodziców kochających porządek prawdziwym wybawieniem!Bagatelka to Akademia Twórczego Rozwoju, czyli miejsce oferujące różnorodne zajęcia edukacyjne dla maluszków. W ofercie znajdziecie zajęcia muzyczne, sensoryczne, ogólnorozwojowe, ale również i angielski dla dzieci w wieku 3-6 lat. 

To kolorowe i pełne zabawy miejsce stworzyła przesmpatyczna Monika z zawodu pedagog oraz muzyk (skończyła Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec), prywatnie mama trójki dzieci. 

Przekraczając próg Bagatelki, od razu czuć domową atmosferę. Jest kolorowe, przytulnie i zwyczajnie miło. Automatycznie wiemy, że będzie nam tam dobrze. 

Póki co, miałyśmy okazję z Michalinką uczestniczyć w zajęciach Hulanki, które łączyły z sobą różne formy zabawy. Była muzyka, ruch, ale również zajęcia sensoryczne. Zaraz Wam o wszystkim opowiem...

Czym są Hulanki??


To zajęcia ogólnorozwojowe, które łączą ze sobą różne formy aktywności. Sami zaraz zobaczycie...


Całe hulankowe spotkanie zaczęło się od przywitania w kręgu, śpiewu i tańców. To zdecydowanie to, co Michasia lubi najbardziej! Choć na początku miała lekkie opory, to z czasem się rozkręciła i wywijała jak to ona ma w zwyczaju!
Gdy maluchy już się rozruszały, Monika przygotowała dla nich prawdziwą atrakcję. Do pełnego szczęścia jak wiadomo dzieciom wcale nie potrzeba drogich zabawek, wystarczy trochę naszej wyobraźni! I tak oto za pomocą plasteliny, słomek do picia i makaronu dzieciaki miały ogromną frajdę, a jednocześnie ćwiczyły motorykę małą, czyli gimnastykowały swoje łapki!


Zadanie polegało na umieszczeniu pionowo rurki w plastelinie i nadziewaniu na nią makaronu. Roczniaki miały z tym trochę problemu, ale z pomocą przybyły mamy, za to Moja Misia świetnie poradziła sobie z zadaniem! (zobaczcie to skupienie na buźce).Teraz czas na trochę ruchu! Tor przeszkód to jest to! Dzieciaki szybciutko zdjęły skarpety, ponieważ tor miał wiele składników sensorycznych: gąbki, ziarenka grochu i inne cudeńka! To była świetna zabawa.
Trochę nauki również nie zaszkodzi. Dzieciaki dostały pudło klocków w różnych kolorach i ich zadaniem było posegregować je właśnie według barwy. Kto jeszcze nie potrafi takiej sztuki, mógł po prostu klockami się pobawić :)

Na koniec totalny hit! Zabawy w masach plastycznych, piasku kinetycznym oraz przesypywanie płatków kukurydzianych! To co dzieci kochają szczególnie, czyli bałagan i zabawa w jednym! Nie może być lepiej. Moja Michalina była zachwycona, w domu rzadko decydujemy się na takie przedsięwzięcia, a tutaj mogła szaleć do woli. 

Godzina minęła nie wiadomo kiedy! Spędziłyśmy cudowny czas, Miśka wybawiła się za wszystkie czasy. Nie mogło być lepiej. Już niedługo, gdy się wykurujemy wybieramy się na kolejne zajęcia! Michasia cały czas wspomina i opowiada domownikom jak było na zajęciach. Ja również wizytę w Bagatelce wspominam niezwykle miło, przede wszystkim dzięki ogromnej serdeczności i otwartości Pani Moniki.Oto zajęcia, które oferuje Bagatelka:

Hulanki (1-4 lata) zajęcia ogólnorozwojowe. W czasie trwania zajęć wspierany jest rozwój poznawczy, motoryczny, językowy. To przeróżne zabawy ruchowe, malowanie, śpiew.
Pojedyncze zajęcia to koszt 35zł , karnet na 4 wejścia - 120zł

Muzyczne figle (1-4 lata) To okazja do zabawy muzyką w trakcie zabaw ruchowych,  wspólnego śpiewania, tańca, grania na instrumentach, słuchania dźwięków, wystukiwania prostych rytmów.Nacisk położony jest na oswajanie dzieci z muzyką klasyczną, dlatego często będzie ona gościć w naszych progach. To również działania plastyczne inspirowane muzyką. Celem zajęć  jest uwrażliwienie dziecka na muzykę,  ćwiczenie słuchu, ale również mowy poprzez wykorzystywanie piosenek i rytmiczanek, rozwijanie poczucia rytmu. Rodzice proszeni są o aktywny udział w zajęciach poprzez wspieranie dziecka w wykonywaniu poleceń i zachęcanie do wspólnej zabawy.

Pojedyncze zajęcia to koszt 30zł , karnet na 4 wejścia - 100zł

Gordonki (6miesięcy - 4lata) to zajęcia umuzykalniające w oparciu o metodę prof. E.E.Gordona. Mają one charakter zabawowy, ich centralnym punktem jest śpiew na żywo, czasami z towarzyszeniem instrumentów. To wprowadzenie malucha w świat muzyki poprzez śpiew, improwizowanie w różnych skalach i metrum, wystukiwanie rytmów, zabawy ruchowe.

Pojedyncze zajęcia to koszt 30zł

Sensorki (8 miesięcy - 4 lata) to zajęcia mające na celu stymulację sensoryczną, a więc pobudzanie wszystkich zmysłów poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów, faktur, kolorów.To zabawa światłem, dźwiękiem, zapachem, przesypywanie mąki, budowa babek z piasku, albo grzebanie w ziemi.
Pojedyncze zajęcia to koszt 40zł , karnet na 4 wejścia - 120złDlaczego warto?

- Bagatelka zapewnia nie tylko świetną zabawę, ale również naukę pod okiem kreatywnego i doświadczonego pedagoga

- To miejsce, w którym młode mamy, które marzą o towarzystwie mogą poplotkować z innymi mamami na bliskie im tematy. Tu mogą się nawiązać prawdziwe przyjaźnie!

- Nie musisz robić bałaganu w domu, tam i tak jest już dość różnych obowiązków.


Co warto wiedzieć przed wybraniem się na zajęcia do Bagatelki?

- niezbędny będzie wygodny strój, najlepiej taki, którego nie będzie żal ubrudzić (tym bardziej jeśli wybieracie się na sensorki)

-  lepiej zapisać się wcześniej, bo liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona

- zabierzcie dobry humor to wystarczy, abyście Ty i Twój maluch byli zadowoleni!

Zostawiam Wam dane kontaktowe :)

Akademia Twórczego Rozwoju


ul. Kamińskiego 8 / m 3
91-473 Łódź - Śródmieście

tel. 692 343 234
Podobne wpisy

0 komentarze