Opowiedz mi Babciu..., Opowiedz mi dziadku...

by - wtorek, stycznia 09, 2018

Za dwa tygodnie Dzień Babci i Dzień Dziadka. To już ostatnie chwile, by pomyśleć nad prezentem dla naszych najbliższych. W zeszłym tygodniu proponowałam Wam nietuzinkowe, spersonalizowane prezenty z tej okazji, a dziś przygotowałam prawdziwą petardę!

 

Co najbardziej cennego można dać drugiej osobie?  W obecnych czasach, kiedy gonimy i czasem nie potrafimy się zatrzymać, najcenniejszym prezentem jest wspólnie spędzony czas. Dodajcie do tego wspomnienia i macie prezent idealny. Właśnie to oferują Wam dwie cudowne książki "Opowiedz mi babciu..." i  "Opowiedz mi dziadku", a także gra "Jak to wtedy było".

 

Rola dziadków w życiu dziecka


Dziadek i babcia zazwyczaj zajmują szczególne miejsce w sercu każdego dziecka. Przede wszystkim dziadkowie oferują wnukom w 100% bezwarunkową miłość. Owszem, my rodzice również, z tym wyjątkiem, że my znamy trudy wychowania i "ciemne" strony naszych  szkrabów, natomiast w oczach dziadków dzieci są chodzącymi ideałami i zwyczajnie można im wszystko wybaczyć.

Często dziadkowie mają do zaoferowania dzieciom ciekawe hobby. Tak jest na przykład u nas. Moja mama uwielbia pracę w ogrodzie oraz szycie. Zaraziła swoją pasją Zuzię, która latem dzielnie jej pomaga w grządkach, a zimą razem tworzą przy maszynie. 

Kto najlepiej zaceruje spodnie, lub naprawi zepsuty rower, jeśli nie dziadkowie? Kto ugotuje najsmaczniejszą pomidorówkę i buduje piękna piaskownicę? Takie rzeczy tylko babcia i dziadek. Często dziadkowie zajmują się rzeczami, na które my, zagonieni rodzice zwyczajnie nie mamy czasu. I chwała im za to!

Najważniejsze jednak co mogą przekazać naszym dzieciom ich dziadkowie są wspomnienia, przekaz historyczny, kontynuacja tradycji. Jest to szczególnie ważne, ze względu na to, że przeżyli o wiele więcej niż my, a nieraz znają również historie z dzieciństwa swoich dziadków i rodziców. 


Taką najlepszą lekcje historii zapewnią Waszym dzieciom cudowne albumo-książki "Opowiedz mi dziadku..." i "Opowiedz mi babciu..." wydane przez wydawnictwo Moi Dziadkowie.To dwie pięknie wydane publikacje, które idealnie sprawdzą się jako prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Książki zawierają zadania do wykonania, miejsca na przyklejenie fotografii i zapisywanie wspomnień.  To niesamowita okazja do wspólnego spędzenia czasu. Dzieci będą szczęśliwe poznając zupełnie nowe historie, a dziadkowie, że będą mieli okazję do przeżywania wspomnień po raz kolejny. Albumy zawierają między innymi pytania o ulubione zabawy z dzieciństwa, modę z czasów młodości, czy dzień  ślubu dziadków.   My, albumy podarowaliśmy jako prezenty gwiazdkowe i Zuza zaczęła już je z dziadkami uzupełniać. Mnóstwo przy tym śmiechu i rozmów, cieszy się zarówno młode jak i starsze pokolenie. 

Warto podkreślić, że obie książki są naprawdę cudnie wydane. Mają duży format, grube, kredowe kartki oraz piękną, sztywną okładkę. Taki prezent ucieszy każdą babcię i każdego dziadka!


Uzupełnieniem do albumu jest również gra planszowa "Jak to wtedy było"

Liczba graczy: 2 -12 graczy
wiek: 6 – 120 lat
czas gry: 45-90 minutTym razem to produkt przeznaczony dla całej rodziny. Do rozgrywki może oprócz babci i dziadka usiąść cała rodzinka. Na czym polega cała frajda? Na snuciu opowieści z przeszłości. Gra dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na opowiedzeniu historii z motywem z wylosowanej ze stosu karty. Tematów jest całe mnóstwo: moda, napój, szkoła, gwiazdy, zabawka.... Jednak nie tylko opowiadanie jest ważne, ale także słuchanie opowieści innych, ponieważ drugi etap to udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące historii pozostałych członków rodziny. Wygrywa oczywiście ten, kto pierwszy dotrze do mety.To zdecydowanie gra łącząca pokolenia i zapewniająca świetną zabawę. Zapewniam Was, że poznacie przy niej wiele nowych historii i uśmiejecie się po pachy!

Mam nadzieję, że zaprezentowane albumy i gra się Wam podobają! Nasze serca już podbiły. Czasem trudno znaleźć odpowiedni prezent, a te rzeczy na pewno zadowolą nawet najbardziej wymagających dziadków. To świetna okazja do wspólnych opowieści, wspomnień i zatrzymania się choć na chwilę w tym zagonionym świecie. 

Jeśli więc nie macie jeszcze prezentu na Dzień Babci i Dziadka, wpadajcie na stronę Moi Dziadkowie, bo tam czekają teraz duże rabaty na powyższe produkty!


 

 

Podobne wpisy

0 komentarze