Jak zostać gwiazdą Instagrama??

by - piątek, stycznia 12, 2018

Któż by nie chciał zostać gwiazdą Instagrama, no kto?? Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Kiedyś pisałam o tym, jak zdobyć więcej obserwujących (połowa rad z przymrużeniem oka), jednak w praktyce trudno dostosować się do wszystkiego. Jednak może nadal jest dla mnie jakaś szansa, bo jestem w posiadaniu oryginalnego instagramowego poradnika "Zostań gwiazdą Instagrama".

 

Instagram

 

Nie jestem mistrzynią aparatu - nie da się ukryć. Moje konto na Instagramie obserwuje nieco ponad 480 osób (to baaardzo słaby wynik), jednak nie chce robić nic na siłę. Sama, gdy postanawiam obserwować dane konto, szukam nieprzesłodzonych treści, prawdziwego życia, a nie wylukrowanej ściemy. A Wy??

Ta mała, niepozorna książeczka od wydawnictwa Jaguar to zbiór rad prosto od 50 znanych i baaardzo popularnych instagramerów (influencerów, jak kto woli). Każdy z nich daje jedną swoją złotą metodą na setki tysięcy followersów. Ja specjalnie dla Was wybrałam kilka moich ulubionych metod z książki na podbicie Instagrama.


1.  komentuj z głową

Komentowanie rzeczywiście wiele daje w zdobywaniu nowych followersów. Jednak nie chodzi o puste, nieistotne teksty typu "Super", "Ale super zdjęcie" - warto, żeby Twoje zdanie było przemyślane i ciekawe. Wtedy masz dużą szansę, że osoba odwdzięczy Ci się tym samym, a być może zostanie Twoim obserwatorem. Minus tej metody?? Jest czasochłonna.


2. Publikuj miniserie

 Zdjęcia na Instagramowych kontach widoczne są trójkami. Podobno dobrze, gdy publikujemy serię, które mają wspólny mianownik: np. wspólny kolor, motyw. 3. Flat lay

Instagram kocha Flat Lay'e czyli zdjęcia robione "z góry". Takie zdjęcia mają mnóstwo lajków i zdobywają dużą popularność. Wystarczy ciekawa kompozycja  i zdjęcie gotowe.


4. Pokaż gdzie jesteś

Geotagowanie, czyli oznaczanie się to gwarancja zainteresowania odbiorcy. Gdy jesteś w podróży, twórz dzięki geotagowaniu mini dziennik, który będą chcieli śledzić inni. 5. Bądź sobą.

Prawda jest taka, że na Instagramie najlepiej sprzedaje się przesłodzone, spływające lukrem życie. Wiadomo jednak, że na prawdziwe życie nie nałożysz filtru i dlatego zdecydowanie bardziej wolę prawdziwe, szczere profile. 

Oto kilka moich ulubionych:

Our Little Adventures
Mady Mom
Ronja


Co prawda, nie wiem czy uda mi się zastosować te wszystkie wskazówki w praktyce - jest to mimo wszystko bardzo trudne, jednak dobrze nauczyć się nowych rzeczy i pracować nad zdjęciami. 

"Zostań gwiazdą Instagrama" to przystępny i fajnie wydany przewodnik, dla tych, którzy mają już konto na tym SM, ale również dla tych, którzy dopiero chcą zacząć się w to bawić. 

A Wy macie konta na IG?? Koniecznie się nimi pochwalcie w komentarzu i powiedzcie, co według Was działa najlepiej na przyrost followersów?
 

Podobne wpisy

0 komentarze