5 rzeczy, za które lubię jesień

by - niedziela, września 24, 2017


Dzisiaj pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Do wczoraj pogoda była cudowna, dziś pada, jest szaro i ponuro. Przyznam, że jesień nie jest moją ulubioną porą roku, jednak staram się widzieć w niej pozytywy, by nie popaść w typową dla tej pory roku chandrę. Oto pięć powodów, dla których jestem w stanie spojrzeć na tą porę roku nieco bardziej pochlebnie… A WY za co lubicie jesień?

1. Grzyby
Uwielbiam grzyby. Kocham je zbierać, obierać, jeść, wąchać, patrzeć na nie! Miejmy nadzieję, że ten rok będzie tak samo urodzajny w grzyby jak poprzedni. Przy okazji przypominam Ci przepis na pyszne kaszotto z kurczakiem i grzybami, które jest pyszne, sycące i rozgrzewające. Idealne na jesienne obiady.2.   Ciepłe swetry

Kocham lato, za brak kurtek, topornych butów i całej reszty asortymentu. Jednak całym sercem jednocześnie kocham ciepłe swetry, w których mogę się schować i czuć komfortowo. Zobaczcie co w tym sezonie proponują sklepy odzieżowe...

sweterek ONLY, źródło: www.ceneo.pl  ------> KLIK  


sweter Medicine, źródło: www.ceneo.pl   ----> KLIK

sweter MANGO, źródło: www.ceneo.pl ----> KLIK

sweter Sinsay, źródło: www.ceneo.pl ---> KLIK
3.   Długie wieczory w książką i gorącą herbatąLatem, gdy długo jest widno, dzień umyka tak szybko, że zwyczajnie czasu na czytanie brakuje zawsze. Jesień ma tą przewagę, że długie wieczory, kiedy za oknem plucha, same proszą się o kocyk, herbatkę i dobrą książkę. To zdecydowanie najpiękniejszy aspekt jesieni! Niżej mój aktualny stosik książkowy.

 

4.   Orzechy włoskie
Od dziecka czekałam na wrzesień i pierwsze orzechy na drzewie przy naszym domu. Z biegiem lat w tym temacie nic się nie zmieniło, tak samo kocham młode orzechy włoskie, które wcale nie są w środku brązowe, lecz białe i mają lekko słodkawy smak, którego nie da się porównać z niczym innym.5.   Kolorowe liścieNiedługo spadną i zaczniemy czuć w powietrzu zimę. Cieszmy się nimi póki są jeszcze na drzewach i cieszą oczy. Swoją drogą uwielbiam wykorzystywać kolorowe liście jako element prac plastycznych z moimi uczniami. Za nami listeczkowy jeżyk, a wiele pomysłów jeszcze w mojej głowie.
A Ty lubisz jesień? Za co w szczególności?


P.S Od razu mówię, zimy nienawidzę! Nie potrafię znaleźć w niej chyba żadnego pozytywu, oczywiście oprócz Świąt Bożego Narodzenia….

Podobne wpisy

0 komentarze