Johanna Basford - " "Zaczarowany las"

by - sobota, października 01, 2016

Mimo, że czasu na takie przyjemności jak kolorowanie mam coraz mniej, nadal zaopatruję się w nowe okazy. Ostatni mój zakup to właśnie "Zaczarowany las", pierwsza publikacja królowej kolorowanek Johanny Basford.Las to magiczne miejsce. Uwielbiam jesień w lesie, kiedy wkoło unosi się zapach grzybni, a liście drzew mają miliony kolorów. Co jednak dzieje się w lesie, kiedy nie ma w nim ludzi? Spróbujcie to sobie wyobrazić... To właśnie las stał się inspiracją dla pierwszej kolorowanki Johanny Basford.Uwielbiam jej kunszt, wyczucie estetyki i fantazję. Uważam, że tworzy najpiękniejsze kolorowanki dla dorosłych. (P.S pod koniec października wychodzi jej najnowsze dzieło Magiczna Dżungla).
W "Zaczarowanym lesie" znajdziecie nie tylko typowe leśne motywy, jak liście czy zwierzęta, ale również całe mnóstwo prawdziwie magicznych rysunków.Niestety wydawnictwo po raz kolejny nie postarało się o jakość papieru. Mogłoby być o wiele lepiej. Wiem, jednak, że jeśli ktoś posiada dobre kredki lub cienkopisy uczyni tu cuda. Nawet moje skromne kolorowanie tych pięknych obrazków nadaje im życia i zamienia je w małe dzieła sztuki.

Czy dla Was Johanna również jest królową kolorowanek? Która z jej kolorowanek jest dla Was najpiękniejsza? Posiadam wszystkie, ale dla mnie "Zaczarowany las" stał się numerem jeden!

 

Podobne wpisy

5 komentarze