W co się bawić? 5 sekund Junior

by - środa, lutego 24, 2016

U nas w łódzkim jeszcze ferie. A oznacza to, że Zuza się nudzi. Owszem chodzi do Domu Kultury na różne zajęcia, ale dla niej to za mało. Więc czyta, maluje, pisze książki, a mimo wszystko marudzi.
Więc odkopałyśmy 5 sekund Junior, które dostała w zeszłym roku na urodziny. Bawimy się przednio


Gra ma przede wszystkim proste zasady. Chodzi o to by w 5 sekund wykonać zadanie umysłowe zapisane na kartach.  W opcji gry Junior karty są dwustronne: po jednej stronie zadania dla dzieci, po drugiej, czerwonej dla starszych. Jest to fajna opcja, bo gra jest wyzwaniem również dla rodzica. Oto kilka przykładów łatwiejszych i trudniejszych pytań :

Wiem, wiem możecie myśleć, żę zadania są bardzo łatwe, ale nie zapominajcie, że na odpowiedź macie dokładnie 5 SEKUND. DO mierzenia czasu mamy specjalną zegaro-klepsydrę.


Fakt, że w zestawie jest aż 708 pytań, gra nigdy nie stanie się nudna, nie da się pytań zapamiętać, a krótki czas na odpowiedź, sprawia że działamy pod wpływem emocji i nie ma możliwości na zapamietanie odpowiedzi. Gra jest zabawna, dynamiczna i co najważniejsze mądra, uczy szybkiego myślenia. Polecamy razem z Zuzką!

 
 

 

Podobne wpisy

2 komentarze