Co jest najważniejsze w książkach dla dzieci?

by - piątek, lutego 26, 2016

No właśnie! Co jest najistotniejsze w książkach dla dzieci? Według mnie jest tych rzeczy

1. Humor - dzieci nie lubią się nudzić. Książki więc powinny bawić, powinny mieć w sobie dziecięcą radość. Moja córka nieraz czytając wybucha śmiechem, naprawdę to uwielbiam. I właśnie do takich książek kipiących humorem i zabawnymi sytuacjami jest cała seria Basi!


2. Nauka wartości, manier, właściwego postępowania. - Najlepiej kiedy książka jednocześnie bawi i uczy. Bardzo doceniam wszelkie książki, w których ukryte są ważne przesłania dla dziecka. Czasem właśnie taki sposób jest najlepszy by dziecko przyswoiło sobie ważne ideały i wartości. Bo skoro bohater postąpił źle i potem dopadła go karma, dziecko czuje i pamięta jak się nie zachować! Serio uwierzcie!
Idealnym przykładem książek, które niosą mnóstwo dobrego przesłania i mądrych opowieści są wszystkie części Poczytaj mi, mamo!. Pamiętamy te małe książeczki z dzieciństwa, teraz okazuje się, że zawarte w nich opowieści mają niezwykle uniwersalny wymiar.


3. Nauka o świecie - dzieci nie lubią suchych faktów. Poznawanie świata musi łączyć się z przygodą i zabawą. Nela Mała Reporterka dała mojej Zuzi potężną wiedzę na temat krajów, zwierząt, ciekawych miejsc. A do tego te piękne zdjęcia!


4. Piękne ilustracje - czym byłyby książki dla dzieci bez pięknych obrazków? Ilustracje są dopełnieniem książki, klamrą, która tworzy wspaniałą całość.  My uwielbiamy ilustratorów z wydawnictwa Literatura. Ilustracje są niebanalne, ale też niezwykle estetyczne.Podobne wpisy

5 komentarze