"Idziemy do pierwszej klasy"

by - piątek, lipca 07, 2023


 Pierwsza klasa to dla każdego dziecka rodzaj jakiegoś przejścia, rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Przyszły uczeń zastanawia się nad tym czego będzie się uczył, czy szkoła mocno różni się od znanego mu przedszkola, jak to w ogóle jest z tymi lekcjami i przerwami. Ten stresujący moment wejścia w szkolne progi my jako rodzice możemy ułatwić.

To absolutnie normalne, że dzieci stresują się pójściem do pierwszej klasy. I to naturalne, że mają mnóstwo wątpliwości i pytań. Świetnie więc, że powstała książka taka jak "Idziemy do pierwszej klasy", która bardzo jasno, klarownie i przystępnie tłumaczy dziecku z czym tą szkołę się je!

Bohaterami książki jest sympatyczne rodzeństwo: Iga i Filip. To właśnie oni będą nam towarzyszyć w wędrówce po szkole, pokażą wszelkie jej zakamarki i zapoznają z zasadami jej funkcjonowania. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak wyczerpująco autorka książki zajęła się tematem! Mamy tutaj dosłownie wszystko! Dziecko dowie się między innymi po co w szkole jest świetlica i stołówka, jakie są obowiązki dyżurnego. Jest tego oczywiście o wiele więcej, a wszystko w naprawdę miłej formie, która pozwoli dziecku zaakceptować a nawet polubić czekające je zmiany.

Autorka nie zapomniała również o rodzicach i przygotowała dla nich kilka przydatnych rad dotyczących początków szkoły i tego, jak najlepiej pomóc naszemu dziecku w aklimatyzacji. Poza tym na rodziców czeka również wyprawkowa lista, która może być bardzo przydatna podczas zakupów. 

"Idziemy do pierwszej klasy" to dla mnie absolutny hit i niezwykle potrzebna książka, która da tak samo dużo dziecku i rodzicowi!
Post powstał we współpracy z wyd. Nasza Księgarnia

Podobne wpisy

0 komentarze