Atlas rekordów świata

by - środa, sierpnia 24, 2022

 

Rekordy są fascynujące. Nieważne, czy dotyczą wyczynów ludzi, czy przyrody. Od zawsze interesowałam się wszystkim co jest naj! Największa pustynia, najszybsze zwierzę, najmniejszy kraj.  To wszystko było tak ciekawe... Gdybym wtedy dorwała taką książkę jak "Atlas rekordów świata", oszalałabym z radości. No dobra, teraz też sprawia mi ogromną frajdę!

"Atlas rekordów świata" to prawdziwa gratka dla małych ciekawskich! Wielkoformatowa książka naładowana ciekawostkami z całego świata. Kolorowa, pięknie wydana, cudowna po prostu! Autorka książki podzieliła publikacje na rekordy względem kontynentów. Dostajemy więc naprawdę fajnie uporządkowaną wiedzę. Zdecydowana większość rekordów dotyczy świata przyrody, zwierząt, roślin, ale na pewno znajdziecie również kilka smaczków związanych z działalnością ludzi. 
 

 I tak oto, z Atlasu rekordów świata dowiecie się między innymi:

- które zwierzę jest najlepszym nurkiem...
 
-jakie drzewo jest niezwykle niebezpieczne...
 
- gdzie znajduje się najdłuższa linia kolejowa... i wiele, wiele innych niezwykłych ciekawostek!

Bardzo cieszy mnie to, że tak wiele ostatnio wydaje się w Polsce przystępnych i pięknych książek popularnonaukowych dla dzieciaków. Co ciekawe, obserwuje w mojej bibliotece, że najmłodsi bardzo lubią tego typu publikację i chętnie zdobywają wiedzę za ich pomocą! Oby tak pozostało i chętnie poznamy kolejne książki napakowane ciekawostkami z całego świata!Podobne wpisy

0 komentarze