Marcin Prokop - "Gaz do dechy""

by - niedziela, maja 15, 2022


 Motoryzacja nigdy nie była moim konikiem. Owszem jeżdżę autem, lubię pooglądać ładne auta, ale nie mam zielonego pojęcia o działających tam mechanizmach i technologiach. Uwielbiam jednak Marcina Prokopa, więc gdy zobaczyłam, że pojawiła się na rynku jego książka dla dzieci o samochodach, musiałam się z nią zapoznać. Jedno jest pewne - absolutnie nie żałuję!

Bardzo sobie cenię ludzi, którzy potrafią zarażać swoimi pasjami innych ludzi. Dokładnie taką osobą okazał się Marcin Prokop. To, w jaki sposób opowiada on o motoryzacji, jej historii i nowościach technologicznych jest mistrzostwem. Ta książka czyta się sama!

Do mojej szkolnej biblioteki często wpadają dzieciaki i pytają o książki o samochodach. Do niedawna nie miałam dla nich nic szczególnego do polecenia. Teraz zaś na pewno polecę im "Gaz do dechy"! Ta książka ma w sobie mnóstwo humoru, wiedzy i ogromną dawkę ciekawostek. Dzieciaki poznają np. różne typu nadwozia, dowiedzą się jak powstał kodeks drogowy i jakie czyny są zakazane w innych krajach! Mnóstwo, mnóstwo motoryzacyjnych smaczków, które na pewno zaskoczą również niejednego dorosłego. Uwielbiam takie książki i cieszą mnie one niemożliwie!

Dodatkowo ta książka jest też po prostu ładna! Daję ogromnego plusa za oprawę graficzną, która idealnie scala się z treścią. Duży format i sztywna okładka sprawia, że "Gaz do dechy" to idealny prezent dla młodego fana lub fanki czterech kółek. Sama spojrzałam dzięki tej książce na dziedzine motoryzacji zupełnie innym okiem!


Podobne wpisy

0 komentarze