'Co się kryje w kwiatku?'

by - niedziela, maja 22, 2022

 

Jestem pewna, że zgodzicie się ze mną, że maj to najpiękniejszy miesiąc! Wszystko dookoła kwitnie i świat staje się kolorowy. To właśnie teraz pojawiają się moje ukochane konwalie i bzy! To właśnie kwitów dotyczy cudowna nowość od Naszej Księgarni, która zachwyca artystycznymi ilustracjami! Sami zobaczcie...

Kocham kwiaty, choć nie jestem fanką ogrodnictwa. Lubię je oglądać, podziwiać. Nie po drodze mi jednak z ich przesadzaniem i tego typu czynnościami. Uwielbiam jednak zdobywać nową wiedzę o przyrodzie i cały czas szukam książek, które pozwolą nam, nauczycielom lepiej wytłumaczyć uczniom wszelkie zmiany zachodzące w naturze.  Osobiście jestem urzeczona książką "Co się kryje w kwiatku?" i Wy też będzie, wystarczy zajrzeć do środka!


Czy jesteście już nieco bardziej przekonani? Na pewno! Najnowsza książka wydawnictwa Nasza Księgarnia opowiada o tym co dzieje się zarówno w kwiatach ozdobnych, ale również kwiatach, które zaczynają  powstawanie warzyw i owoców. To niezwykła podróż po całym życiu kwiatka, jego budowie. Już wcześniej miałam okazję poznać książki Rachel Ignotofsky i każda z nich była niezwykła. Autorka ma swój niepowtarzalny styl grafiki i osiągnęła niezwykłe mistrzostwo w  dostępnym opowiadaniu najmłodszym o przyrodzie. Jej książki są zachwycające, nic więc dziwnego, że również "Co się kryje w kwiatku?" skradła moje serce! Dzięki tej książce dzieciaki poznają budowę kwiatu, zachodzące w nim procesy, odbędą niesamowitą przygodę niczym małe elfy!
Podobne wpisy

0 komentarze