Skunks i Borsuk - niezwykli przyjaciele!

by - środa, kwietnia 27, 2022

 


Do literatury dziecięcej mam niezwykle emocjonalny stosunek. Uwielbiam przeglądać, oglądać i oczywiście czytać te książki. Rynek wydawniczy dla dzieci w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat rozwinął się ogromnie. Książki dla najmłodszych przestały być infantylne, są pełne inteligentnego humoru i pięknych, artystycznych ilustracji. Dziś mam przyjemność zapoznać Was z dwójką niezwykłych bohaterów: Skunksem i Borsukiem!

Choć literatura zna wiele przykładów przyjaźni opartej na przeciwnych cechach charakteru, to i tak warto poznać Skunksa i Borsuka, którzy bardziej chyba już nie mogą się od siebie różnić. Borsuk to opanowany, kochający porządek i samotność jegomość, którego fascynują minerały. Uwielbia swoje życie i nie znosi, gdy ktoś lub coś zakłóca jego spokój i rozkład dnia. Borsuk nawet nie spodziewa się, że jego świat zmieni się nie do poznania za sprawą jednego małego stworzenia - Skunksa, który pewnego dnia zapuka do jego drzwi i już zostanie...

Zapytacie jakim prawem? A no, niestety nasz Borsuk nie przeczytał listu od swojej ciotki Luli, która poinformowała go, że razem z Borsukiem w jej mieszkanku zadomowi się nowy lokator. Zapewne domyślacie się już, że Skunks będzie totalną odwrotnością naszego opanowanego i uporządkowanego Borsuka.... Skunks to naprawdę ciekawa osobowość. Wrażliwiec kochający gotowanie, kury. Jego emocje nie mogą zostać w ukryciu. 

Na pewno to nie będzie łatwa wspólna przyszłość. Co to, to nie! Skunks i Borsuk tworzą iście wybuchową mieszankę. Mimo wszystko w tym szaleństwie jest metoda i tych dwoje połączy przyjaźń. Przyjaźń, tak jak i miłość to uczucia, które często szukają przeciwieństw i kompromisów. To uczucia wymagające, ale i piękne. Wystarczy coś z siebie dać, by otrzymać serce tej drugiej osoby i jej zaufanie.

Historia tej dwójki bohaterów przyniesie Wam mnóstwo rozrywki, śmiechu, radości i wzruszeń. Nie jest to bowiem wyłącznie książka bazująca na humorze. Pod pokrywką żartów słownych i sytuacyjnych mamy ukrytą piękną i ważną naukę. Naukę o tym, że każdy z nas potrzebuje obok siebie przyjaciele, kogoś na kogo może liczyć w każdej sytuacji. To również historia o tym, że czasem warto wyjść ze swojej strefy komfortu, bo tylko to pozwala nam jako osobie się rozwinąć i poznać jeszcze lepiej. Jeśli więc szukacie dla swoich pociech (ale również dla samych siebie) wartościowych książek, które łączą ze sobą mądrość, wartość estetyczną i rozrywkę, to nie zastanawiajcie się ani chwili dłużej, bo Skunks  Borsuk są strzałem w dziesiątkę!

Za możliwość poznania tej niezwykłej dwójki przyjaciół dziękuję wydawnictwu Mamania

Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Podobne wpisy

0 komentarze