'Moja wielka rodzina'

by - czwartek, października 28, 2021

 

Rodzina - osoby nam najbliższe, którym ufamy i dzielimy z nimi smutki i radości. Gdy jednak przyjrzymy się rodzinie bliżej, widzimy, że to bardzo pojemne słowo, bo zawiera w sobie wszystkich naszych przodków, a więc sięga wiele lat wstecz. Co daje nam poznanie naszych korzeni i dlaczego warto pokusić się o odtworzenie swojego drzewa genealogicznego? Gerda Raidt, znana już ze swojej fenomenalnej książki o śmieciach, tym razem bierze na tapetę rodzinę i pięknie o niej mówi!

W klasach 1-3 przychodzi taki czas, kiedy dzieci mają za zadanie przygotować w domu, a następnie zaprezentować na lekcji swoje drzewo genealogiczne. To świetna okazja, by poznać historię swojej rodziny i takich jej członków, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Rodzina to temat rzeka, nic więc dziwnego, że zainspirowała genialną Gerdę Reidt do stworzenia tej pięknej książki!

Ogromnie cenię wiedzę, którą niesie ze sobą "Moja wielka rodzina". Z książki dowiemy się między innymi, czym jest pokolenie czy pokrewieństwo, a wszystko to, w taki sposób, że dziecko w lot pojmie o co właściwie chodzi! Autorka książka ma niezwykły dar do obrazowego tłumaczenia zawiłych rzeczy! To naprawdę trzeba potrafić. O pewnych sprawach mówi w sposób prosty i rzeczowy, a czasami zamienia się w poetkę, która czaruje słowem i pokazuje, że wszyscy ludzie na ziemi są w rzeczywistości wielką rodziną (i trudno się  z tym nie zgodzić, prawda?). Dzięki tej książce, dzieci uświadomią sobie, że rodzinne pamiątki, zdjęcia i historie przekazywane sobie ustnie z pokolenia na pokolenie to niezwykłe dziedzictwo, o które musimy dbać, jak o najbardziej cenny skarb.

Post powstał we współpracy z wydawnictem


Podobne wpisy

0 komentarze