Udany powrót do szkoły z książeczkami edukacyjnymi AMEET

by - sobota, sierpnia 28, 2021

 

Nie oszukamy rzeczywistości! Za kilka dni początek roku szkolnego! Koniec wakacji to zawsze mieszanka smutku i ekscytacji. U nas to zdecydowanie również rozpoczęcie nowego etapu: Michalina idzie do zerówki. Oznacza to, że powoli zaczynamy wkraczać w świat liter i cyfr. Jeśli chcecie podobnie jak ja, wspomóc Wasze dzieciaki w rozwoju i nauce czytania, pisania i liczenia, to świetnie się składa! Dlaczego? Zapraszamy na post!

Już kiedyś o tym mówiłam, ale wspomnę po raz kolejny;) Wiele osób myśli, że skoro jestem nauczycielem i to w dodatku nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, to na pewno moje dzieci czytają i piszą już niemal w kołysce. I choć z Zuzą było naprawdę łatwo: zaczęła pięknie, płynnie czytać mając 5,5 roku, to Michalina jest trudniejszym przypadkiem. Można by rzecz, że szewc bez butów chodzi, ale ja uważam coś zupełnie innego! Każde dziecko jest inne, każde ma swoje tempo rozwoju i nauki. Jedno zacznie błyskawicznie rozróżniać litery i łączyć je w sylaby, inne będzie z tym miało trudną przeprawę, za to w lot ogarnie dodawanie i odejmowanie! Warto zatem uwzględniać to indywidualne tempo rozwoju dziecka i wspierać je na każdym kroku. Jak zatem wspierać dziecko, zachęcać je do nauki? Najlepiej łącząc ową naukę z zabawą, która jest w życiu naszej pociechy rzeczą zdecydowanie najważniejszą. 


Książki z serii Disney Uczy od wydawnictwa Ameet są już z nami podajże trzech lat i są naprawdę świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które są w przedszkolu lub są na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Książeczki są podzielone ze względu na tematykę. Znajdziemy tutaj więc książeczki wspierające naukę czytania, pisanie, czy na przykład wiedzę przyrodniczą lub matematyczną. Myślę, że nie sam podział jest najważniejszy, lecz to, że zadania są idealnie dostosowane do wieku wskazanego na okładkach i mają wzrastający stopień trudności. Co więcej, zadania w książeczkach są zróżnicowane, co nie pozwala dziecku na monotonię i rutynę, a przecież każdy rodzic wie, że dzieciaki nie znoszą się nudzić. 

Powiedzieliśmy sobie krótko o tym, co może w książeczkach edukacyjnych serii Disney Uczy może przekonać rodziców, a co z naszymi pociechami, czyli użytkownikami książek? A, no kochani, książeczki są po brzegi wypełnione ulubionymi bohaterami z bajek. Myszka Miki, Anna i Elsa, czy Kubuś Puchatek to tylko kilkoro z bohaterów, których można spotkać na kartach książek, o których dzisiaj mowa!

Tak się składa, że właśnie trwa akcja Back to School, w ramach, której książeczki Disney Uczy w sklepie Empik są przecenione o minimum 25%. Jeśli więc masz w domu chętnego do działania przedszkolaka lub dziecko w wieku wczesnoszkolnym i chcesz razem z nim bawić i uczyć się w domu, to gorąco polecamy Wam całą serię książeczek! Pod TYM LINKIEM znajdziecie całą przecenioną ofertę! Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące serii, piszcie w komentarzach!
Podobne wpisy

0 komentarze