'Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, kiedy jest zima' 'Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, kiedy jest wiosna.'

by - czwartek, kwietnia 01, 2021

 

O uczuciach można mówić i pisać na wiele sposobów. Można tworzyć podniosłe wiersze, porównywać ją do najdoskonalszych rzeczy na świecie. A może jednak najlepiej mówić o niej prosto? Seria dla dzieci "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" ma miliony małych wielbicieli na całym świecie i ten stan rzeczy absolutnie mnie nie dziwi, bo bohaterowie książeczki, dwa zające - tata i syn o swojej miłości potrafią mówić jak nikt inny.

Dwie małe niepozorne książeczki, a tyle w nich cudowności. Wersja wiosenna zawiera krótkie opowiadanie o tym, jak podczas spaceru tata i ukochany synek obserwują zmieniającą się wiosną przyrodę. Tata tłumaczy zajączkowi, że z gąsienicy powstanie niedługo piękny motyl, a z małego piskaczka potężny ptak. Zajączek zaczyna się zastanawiać jak zmieni się wkrótce on sam... 
 
W książeczce zimowej natomiast ojciec i syn grają w grę "Co ja takiego mam na myśli?". Synkowi świetnie idzie odgadywanie zagadek taty, choć są trudne (np. Mam na myśli coś, co należy do mnie. To coś jest ze mną kiedy świeci słońce"). W końcu jednak tata zadaje zagadkę, która wprawia malucha w prawdziwą rozterkę (Mam na myśli coś, co należy do mnie, ale nie jest moim cieniem"). Zajączek długo się głowi, a w końcu okazuje się, że chodzi o niego samego!
 


 Obydwie książeczki totalnie mnie urzekły. W piękny i prosty sposób przedstawiają bezgraniczną rodzicielską miłość i akceptację. To krótkie, ale piękne historyjki, które w sam raz sprawdzą się jako lektura do wieczornego czytania i późniejszego przytulania naszych milusińskich! Spójrzcie jeszcze na piękne, pastelowe ilustracje, które dodatkowo podkreślają przekaz książeczek i bardzo cieszą oko. Dobra wiadomość jest taka, że w kwietniu ukażą się dwie brakujące pory roku tej serii! 
 

Podobne wpisy

0 komentarze