Świat starożytny w 100 słowach

by - środa, grudnia 30, 2020


 Będąc w podstawówce miałam okres fascynacji mitologią grecką. Przeczytałam ją kilka razy, a świat bogów i herosów był totalnym oderwaniem od rzeczywistości. Potem przyszły lekcje historii, na których omawialiśmy czasy starożytne i pierwsze cywilizacje. Byłam w tym naprawdę dobra. Musiałam mieć więc książkę, którą w ostatnim czasie wydało wydawnictwo Harper Kids, czyli "Świat starożytny w 100 słowach".

Starożytność od zawsze mnie fascynowała. To niezwykłe poznawać świat, który istniał tysiące lat wstecz. Pierwsze ważne odkrycia, budowle, niezwykłe osobowości. Wszystko to jest tak inne od tego co nas otacza dziś. Autor książki (znany już Wam na pewno z książek takich jak: Historia Kolorów, czy Zapaszki) , którą Wam dziś prezentuje zebrał dorobek starożytności w 100 najważniejszych haseł. Hasła te dotyczą różnych cywilizacji: od Fenicjan po starożytną Grecję.Hasła są różne. Dotyczą budowli, osób, bóstw, ważnych odkryć, a  więc mamy naprawdę spore zróżnicowanie! Każda strona to jedno hasło opisane w sposób zwięzły, jasny i klarowny. Do tego mamy również piękne i spójne z tematyką ilustracje, które sprawiają, że książka, którą trzymamy w rękach staje się małym dziełem sztuki! Moja dwunastoletnia córka, która również interesuje się starożytnością i je dorobkiem bardzo pozytywnie przyjęła tą pozycję i przy okazji odkryła kilkanaście haseł, których dotąd nie znała. 

"Świat starożytny w 100 słowach" to piękny album, którzy ma szansę zainteresować dzieci (młodsze i starsze) tym niezwykłym okresem w historii świata. Nie ma tam encyklopedycznej, drobiazgowej wiedzy, ale przecież nie o to tutaj chodzi, lecz o radość z poznawania nowych faktów i pojęć. To naprawdę niezwykła książka i już nawet planuję zakupić jeden egzemplarz do szkolnej biblioteki, by nasi historycy i poloniści mogli korzystać z niego na swoich lekcjach!
 


 

Podobne wpisy

0 komentarze