'Jeżyk z parku. Tuli Luli opowiada, kto gdzie mieszka'

by - poniedziałek, października 05, 2020

 


 Właśnie dzisiaj, czwartego października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Nic więc dziwnego, że opowiemy dzisiaj Wam o pięknej książeczce, która uczy maluchy szacunku do zwierzaków i uwrażliwia je na krzywdę tych bezbronnych istot, jakimi są jeże!

Pamiętam, że gdy byłam mała na naszym podwórku znaleźliśmy jeża. Zakopany był w kupce liści, które mama wcześniej zgrabiła. Było to dla mnie niezwykłe przeżycie, a fakt, że wypuściliśmy go na wolność napawał ogromnym szczęściem. Od tej pory mam ogromną słabość do tych uroczych stworzeń. W ostatnich latach bardzo wiele się o nich mówi, powstają fundacje, które chronią jeże i edukują dzieci i dorosłych jak im pomagać. Powstają też takie książki, jak ta, którą dzisiaj Wam pokazujemy i na punkcie, której oszalała moja pięciolatka!

"Jeżyk w parku" to kolejna część nowej serii Naszej Księgarni skierowanej dla najmłodszych czytelników. Seria w ciekawy i bardzo atrakcyjny dla dzieci sposób opowiada o środowisku, zwierzętach i szacunku do przyrody. Po książeczkach oprowadza nas sympatyczny duszek Tuli Luli, który z ukrycia obserwuje życie zwierzaków. 

 
Tak więc podglądamy pewną rodzinkę jeży w wyjątkowym momencie: podczas narodzin małych jeżyków, których życie pełne będzie nowych doświadczeń i niespodzianek. Jak to z maluszkami bywa, wszystkiego muszą się nauczyć, najczęściej oczywiście na własnych błędach. Przy okazji tej niezwykłej przygody, dzieciaki dowiedzą się jakie zwierzaki mieszkają w parku, co jedzą jeże, a czego jeść absolutnie nie mogą. Cała ta kartonowa książeczka została opatrzona pięknymi ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak! Można dosłownie oszaleć z zachwytu!

"Jeżyk w parku" to genialna opowieść dla przedszkolaków, która pokazuje, że każdy z nas ma wpływ na przyrodę nieożywioną i zwierzęta. Każdy z nas może bowiem przyczynić się do tego, żeby zapewnić słodkim jeżom bezpieczne schronienie  na zimę!
 


 

 

Podobne wpisy

0 komentarze