Przenieś się w bajkowy świat z Muminkami i bohaterami Disney'a

by - czwartek, lipca 16, 2020Czy Wy też macie wrażenie, że to lato jakieś takie wybrakowane? Wirus wirusem, ale mówię przede wszystkim o pogodzie. Na zmianę albo deszcze albo niskie jak na tą porę roku temperatury. Niestety w takim wypadku wiele dni spędzamy siedząc w domu i próbujemy urozmaicać i umilać sobie ten czas tak jak potrafimy. Dzisiaj pokażemy Wam dwie serie książek od Harper Kids, które pomagają nam w przetrwaniu wakacyjnych, deszczowych dni. Stały się przy okazji absolutnym hitem!

Zawsze bardzo chętnie pokazujemy Wam tutaj różnorodne książki interaktywne, bo są świetną przygodą i przekonują dzieci, że czytanie to naprawdę fajna sprawa. Wybór książeczek z różnymi zadaniami, wyzwaniami jest obecnie ogromny, ale przecież upodobania dzieciaków są bardzo różne. U nas np. genialnie sprawdzają się wszelkie wyszukiwanki, przy których moja pięciolatka może spędzać długie godziny i ciągle jej mało!Muminki kocham miłością bezgraniczną od dzieciństwa. Świat stworzony przez niezwykłą Tove Jansson czarował mnie od zawsze. Odkąd jestem mamą zarażam tą miłością również moje dzieci, które podobnie jak ja naprawdę polubiły te sympatyczne stworzenia. Nic więc dziwnego, że książeczki z serii Szukaj i Znajdź spotkały się z takim dużym entuzjazmem moich córek. "Muminki i morze" oraz "Muminki w lesie" to krótkie historyjki połączone z zadaniami dla dzieciaków w wieku przedszkolnym. Zadaniem dzieci jest odnalezienie na kartach książki wyszczególnionych przedmiotów. Czasami oprócz tego można znaleźć dodatkowe pytania do dzieci np." Jakie są Twoje ulubione leśne smakołyki?

Książki są duże i mają sztywne strony, co świetnie sprawdza się w przypadku książek z zadaniami/wyszukiwanek, bo są często w użyciu i zwyczajnie nie niszczą się tak szybko.
Obydwie książeczki są w naszym domu od kilku tygodni i podbiły serce Michaliny, która mam wrażenie zna je już na pamięć!
Jednak nie tylko Muminki umilają nam deszczowe popołudnia! Bohaterowie Disney i Pixar również radzą sobie z tym świetnie!


Jeśli szukacie książek, które zajmą Wasze dzieci na przykład w czasie podróży, idealnie sprawdzą się Mapy i Labirynty, czyli najnowsza seria od Harper Kids! Jedna z książeczek zawiera zawiłe labirynty pełne bohaterów klasycznych bajek Disney jak na przykład: Dumbo, Bambi, czy Królewna Śnieżka. Druga zaś aż kipi od współczesnych bajek produkcji Pixar. Znajdziemy tuta całą załogę filmu Potwory i Spółka, czy Coco! Labirynty przygotowane dla dzieciaków bywają naprawdę trudne i zawiłe. Potrzebna wprawnego oka, by odnaleźć właściwą drogę wśród gąszczu tych złych!

Dodatkowo oprócz labiryntów mamy tutaj trochę poszukiwania! Każda strona ma wyszczególnione elementy, które dzieci mają za zadanie odnaleźć. Świetna zabawa na długie godziny gwarantowana! Tak, jak w przypadku Muminków, również i tutaj mamy duży format książki i grube, wytrzymałe strony!

Podobne wpisy

0 komentarze