'Atlas cudów świata' recenzja

by - wtorek, marca 10, 2020


Dziś zabieram Was w niezwykłą podróż! Pakujcie się i dalej w drogę. Dzisiejsza książka bowiem to świetna okazja do poznania najbardziej fascynujących miejsc na naszej planecie. To przegląd cudów świata, które zachwycają ludzi od pokoleń. Będzie kolorowo, mądrze i cudownie - po prostu!

 

Przede mną leży duża, ładnie wydana książka, która kryje w sobie same cuda - cuda świata! Zabiera nas ona w wirtualną podróż po 31 najpiękniejszych miejscach na świecie. Znajdziecie wśród nich zarówno cuda stworzone przez natura, jak i dzieła rąk ludzkich. Nasza podróż przebiegnie w sposób logiczny i usystematyzowany, ponieważ będziemy odhaczać kolejne kontynenty!


Nasza wielka podróż rozpoczyna się w Australii, gdzie jak pewnie się spodziewacie odwiedzimy ogromną skałę Uluru. Dzięki tej książce dowiedziałam się na przykład, że ze względu na szacunek do rdzennych mieszkańców Australii, nie możemy wspinać się na Uluru. To była dla mnie zupełna nowość! Ale wracają do naszej podróży, to po Australii odwiedzimy kolejne kontynenty i zajrzymy w naprawdę ciekawe miejsca, m.in. : na Wyspy Wielkanocne, do Sagrada Familia, czy zanurkujemy w rozpadlinie Great Blue Hole. Tyle niesamowitych miejsc, tyle pięknych ilustracji i ciekawostek czeka w tej książce! Duży format tylko umila tą wyprawę!

Świetnym pomysłem na zaangażowanie młodych czytelników było wplecenie w formułę książki wyszukiwanki! Na końcu książki czeka lista obrazków do wyszukania, więc dzieciaki muszą wytężyć oko. 

Od zawsze uwielbiam tego typu książki, więc i "Atlasu cudów świata" nie mogło zabraknąć w naszej biblioteczce! Podoba mi się to, że niektóre cuda są zupełnie współczesne (Burdż Chalifa), przez co książka nabiera dodatkowych atutów, choć i bez tego ma ich całe mnóstwo.

Nasza Księgarnia jak zwykle zadbała o jakość i estetykę wydania, a dzięki temu mamy do czynienia z cudowną książką, która wręcz idealnie nadaje się na prezent dla młodego pasjonata podróży! My jesteśmy oczarowani!

 

Podobne wpisy

0 komentarze