Czytam sobie EKO - ekoedukacja od małego

by - piątek, września 27, 2019

Seria Czytam Sobie towarzyszy nam od wielu już lat, to na niej Zuzka ćwiczyła swoje czytanie. Od tej pory regularnie poznajemy nowe tytuły. Fajnie, że Egmont pomyślał o serii w tematyce ekologicznej, bo okazała się ciekawa i inspirująca!


Cała seria jak zwykle dzieli się na trzy poziomy. Poziom pierwszy to książeczki dla dzieci, które dopiero nauczyły się czytać.  Duża czcionka, krótkie zdania, ćwiczenia z głoskowania pozwalają na efektywne szlifowanie nowozdobytej umiejętności! Poziom drugi ma już dłuższe teksty, dłuższe zdania, wprowadza elementy dialogu, ćwiczy sylabowanie. Poziom trzeci natomiast to już pełnoprawne opowiadania, zawierające od 2500 do 2800 słów, złożone, długie zdania 

Rodzic znając umiejętności swojej pociechy w łatwy sposób wybrać odpowiednią książeczkę. Seria Czytam Sobie wzbogaciła się ostatnio o tematykę EKO, która jest obecnie mocno na czasie i coraz więcej dorosłych zdaje sobie sprawę, że edukacja ekologiczna naszych dzieci jest niezwykle istotna i może przynieść trwałe zmiany w podejściu do dbania o naszą planetę. 

Przeczytaliśmy już wszystkie cztery książeczki i każda z nich jest niezwykle ważna w przekazie. Mamy tutaj historię maskonura, który patroluje plaże i pomaga zwierzętom, które zjadły już zaplątały się w plastiku, mamy także przezabawną historię Baby Jagi, która postanawia usprawnić swój zielarski biznes. Najbardziej jednak ujęły mnie dwa tytuły z pierwszego poziomu "Wielki skarb" pokazujący jak ważna w naszym życiu jest woda i, że warto ją oszczędzać, bo każda kropla ma znaczenie, oraz "Awantura na śmietniku" - książeczka, która edukuje dzieci w ramach segregacji odpadów. 

Uwielbiamy serię Czytam Sobie nie tylko za mądre treści i cudowne ilustracje, ale również za naklejki na końcu książeczki, które motywują dziecku do dalszej pracy i ćwiczenia umiejętności czytania. Jeśli jeszcze nie znacie tej serii od Wydawnictwa Egmont, to gorąco Was zachęcamy do lektury! 

 
 

Podobne wpisy

0 komentarze