Maluchy poznają przyrodę - książeczki o przyrodzie dla najmłodzych

by - piątek, lipca 26, 2019

Dzieciaki w wieku przedszkolnym chłoną wiedzę jak gąbka. To właśnie w tym czasie, powinniśmy zadbać o to, by jak najwięcej im czytać, dawać okazję do doświadczania przyrody i wszystkiego, co dzieje się dookoła. Czasami sami jesteśmy zdziwieni jak wiele wiedzą nasze maluchy, a prawda jest taka, że zdobywają informacje na każdym kroku: poprzez bajki, obserwacje dorosłych, doświadczenia z rówieśnikami, zajęcia przedszkolne! Dzisiaj pokażemy Wam dwie serie książeczek dla przedszkolaków, które pokażą Waszym milusińskim, że przyroda jest wspaniała i można świetnie się z nią bawić!

Moja czterolatka jest niezwykle ciekawa świata. Uwielbia oglądać filmy przyrodnicze, zadaje coraz więcej pytań dotyczących przyrody. Korzystając z jej naturalnej ciekawości podsunęłam jej ostatnio dwie urocze serie książeczek od wydawnictwa Wilga. Jeśli Wasze pociechy również lubią zwierzaki i rośliny, koniecznie przeczytajcie ten post do końca.

Seria Młodzi Przyrodnicy

Młodzi Przyrodnicy to seria cieniutkich, małych książeczek, które pokazują maluchom świat zwierząt i roślin. Do tej pory seria zawiera następujące tytuły: Dzieci zwierząt, Dinozaury, Owady oraz Pory roku. To, co urzekło nas w tych książeczkach to bajkowe, kolorowe, ale zarazem niezwykle realistyczne ilustracje, które pozwalają dziecku poznać naturę, taką jaka jest w rzeczywistości. Ulubioną książeczką z serii jest u nas Dzieci zwierząt. Przedstawione tam malutkie niedźwiadki czy pingwinki są tak urocze, że moja Miśka może oglądać je bez końca, powiatrzając „Ale słodziaki!”. Oprócz bajkowych ilustracji, dzieciaki znajdą w książeczkach również wiele ciekawostek. Ich ilość i poziom trudności odpowiada wiekowi 3-4 lata i na pewno, właśnie dzieci w tym przedziale wiekowym będą najbardziej zadowolę z tej serii.

Seria Wiem WięcejTym razem mamy okazję polecić Wam serię książeczek aktywizujących związanych z przyrodą właśnie. Oto cztery tytuły: Owady, Las, Zwierzęta, Rośliny. W środku czeka cała masa zadań do wykonania, w sam raz dla przedszkolaka. Duże, wygodne do przyklejania naklejki tylko czekają, aż małe łapki się za nie zabiorą. Każdy tytuł zawiera różne rodzaje zadań: labirynty, łączenie kropek, kolorowanki... Mnóstwo zabawy i wiedzy, która przyswajana jest w przyjemny sposób.  

  Zabawa z przyrodą to wielka frajda. Dzieci w lot chłoną wszystkie nowe informacje, a przedszkolaki są w tym po prostu mistrzami!!

 

Podobne wpisy

0 komentarze