C.L. Taylor - 'Teraz zaśniesz' recenzja

by - poniedziałek, lipca 29, 2019


Czasami ślepy los, jeden ułamek sekundy decyduje o naszym życiu. O tym, jakie ono będzie... Dokładnie tak było w przypadki bohaterki książki "Teraz zaśniesz". Jeśli szukacie thrillera, który przyprawi Was o ciarki na plecach, to ja serdecznie polecam najnowszą książkę C.L Taylor.

 

Anna to młoda, ambitna dziewczyna. Ma chłopaka, spełnia się zawodowo. Jedna chwila przekreśla jej całe dotychczasowe życie. Wracając z pracy wraz z trójką znajomych, wjeżdża w nich ciężarówka. Ginie dwóch młodych chłopaków, trzeci jest niepełnosprawny, tylko Anna pozostaje bez szwanku. Przynajmniej fizycznie. Psychicznie jest totalnie rozwalona, tym bardziej, że nosi w sobie poczucie winy a tajemniczy ktoś zostawia jej dziwne wiadomości, które budzą w dziewczynie przerażenie. Anna podejmuje ryzykowną decyzję: postanawia przenieść się na maleńką szkocką wyspę i zacząć pracę w tamtejszym hotelu. Chce odciąć się od problemów, spróbować żyć od nowa. To może okazać się niezwykle trudne, bo w kilka dni po rozpoczęciu pracy, przybędzie na wyspę siódemka nowych gości, a wśród nich osoba, która prześladuje Annę. Czy dziewczyna wyjdzie z tego cało? Kto chce, aby Anna zasnęła na wieki??

Niesamowity, ponury klimat udało się stworzyć autorce tej książki. Nieco mroczna wyspa, tajemniczy prześladowca i odcięty od świata hotel sprawiają, że czytelnik autentycznie czuje oddech zabójcy na plecach! C.L. Taylor w ogóle ma niezwykłą lekkość opowiadania historii, nawet pokaźna ilość bohaterów nie przeszkadzała mi w systematycznym śledzeniu akcji (choć czasami mam z tym prawdziwy problem!). Sam pomysł na fabułę od razu wydał mi się ciekawy i unikalny i nie myliłam się, autorka dała radę od początku do końca udźwignąć swój własny pomysł. Duża zasługa w tym, że Taylor dobrała bohaterów, gości hotelu, którzy choć na pierwszy rzut oka wydają się zupełnie normalni, to przy bliższym poznaniu budzą wątpliwości, ujawniają swoje prawdziwe twarze! 

Gdy czytam thriller, to najbardziej zależy mi na zaskoczeniu, na nucie niepewności, a nawet strachu! Rzeczywiście, wszystko to znalazłam w "Teraz zaśniesz". Choć nie jest to najlepszy thriller psychologiczny, jaki miałam okazję czytać, to zdecydowanie muszę przyznać, że spędziłam z tą książkę kilka emocjonujących wieczorów, poszukując tropów, które naprowadziłyby mnie na zabójcę. Kolejny raz jednak, okazuje się, że słaby ze mnie detektyw.... Jeśli szukacie emocjonującej książki na urlop, postawcie na "Teraz zaśniesz"!


Podobne wpisy

0 komentarze