Akceptuję, co czuję! - 3 genialne książki o uczuciach!

by - środa, lipca 31, 2019Jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ogromną wagę przykładam do spraw związanych z wychowaniem, socjalizacją, rozwojem emocjonalnym moich podopiecznych. Uważam, że szczęśliwe dziecko zawsze będzie miało z górki. Szczęście daje siłę do nauki, motywuje, sprawia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Niestety często spotykam na swojej drodze dzieci pełne lęków, które mają problem z akceptacją samych siebie. Tym bardziej cieszę się, że w moje ręce wpadły książki, dzięki, którym będzie mi łatwiej z takimi dziećmi pracować i oswajać je ze swoimi emocjami!

 

Rozmowy o uczuciach nie są proste. Często, my dorośli mamy z tym problem, a co dopiero dzieci, które nie do końca rozumieją co dzieje się w ich wnętrzu. Dziwne lęki, zaburzone poczucie własnej wartości, strach przed nowym - współczesne dzieci muszą się z tym mierzyć każdego dnia. Nawet nie wiecie jak ucieszyłam się, gdy otrzymałam serię Akceptuję, co czuję!  - nowość od wydawnictwa Egmont. W skład serii wchodzą trzy książki - "Strach - wróg czy przyjaciel?", "Moje emocje" oraz "Pewność siebie". W każdej książce aż roi się od ciekawych zadań i ćwiczeń, które mają za zadanie pomóc dzieciakom (a może niejednokrotnie i nam) polubić siebie, odróżniać emocje, zapanować nad lękiem!  Zadania zawarte w książeczkach są zabawne i pozwolą dziecku dodatkowo rozwijać swoją kreatywność.

"Strach - wróg czy przyjaciel?" to książka, która w zabawny sposób pomoże pokonać dziecięce lęki. Przede wszystkim autorzy zwracają uwagę na to, że dzieci, jak każdy mają prawo się bać i nie jest to niczym dziwnym. Z drugiej jednak strony, dzieciaki dostają gotowe podpowiedzi, jak pomagać sobie w chwilach strachu.  Wiele ciekawych i zabawnych zabaw czeka na naszych milusińskich, a między innymi szukanie rzeczy, które kiedyś budziły ich lęk, a teraz są już wspomnieniem lub rysowanie potwora z koszmarów.


"Moje emocje" to idealna książka do zajęć socjoterapeutycznych oraz pracy indywidualnej. Dzieci dowiedzą się, jak powstają emocje, jak zmieniają nasze ciało w środku i na zewnątrz czy na przykład to, że wyrażanie emocji pozwala nad nimi zapanować. Warto więc śmiać się, płakać, a nawet bać. Znowu dzieciaki będą świetnie bawiły się z przygotowanymi tutaj zadaniami!


"Pewność siebie" to moja ulubiona książka z serii Akceptuję, co czuję. Budowanie pewności siebie i wiary we własne możliwości to jedno z najważniejszych zadań rodziców i nauczycieli. Dzieci, które lubią siebie, łatwiej się uczą i świetnie nawiązują kontakty z rówieśnikami. Problem w tym, że coraz więcej dzieci ma problem a samoakceptacją. Jak to zmienić? Jako rodzice, warto przy każdej okazji chwalić dziecko, wzmacniać je pozytywnie. Jako nauczyciele, możemy na przykład wspomóc się zadaniami, ćwiczeniami, które pomogą dzieciakom uwierzyć w samych siebie. Książka, którą Wam dzisiaj pokazuję jest pod tym względem naprawdę genialna. Przygotowanie tu zadania, przekonają dzieci, że każdy z nas jest wyjątkowy i każdy ma swoje unikalne zalety.

Książki z serii Akceptuję, co czuję są wyjątkowe jeszcze z jednego powodu! Na końcu każdej z nich, przygotowany jest poradnik dla rodziców, który w przystępny i prosty sposób wytłumaczy z psychologicznego punktu widzenia ważne zagadnienia poruszane w książce. W ten sposób rodzic otrzymuje kompletną pomoc, która pomoże mu zapoznać dzieciaki z emocjami! Polecamy serdecznie!

 

 

Podobne wpisy

0 komentarze