'Dziennik 29' - Interaktywna Gra Książkowa

by - niedziela, kwietnia 28, 2019

Często czytelnicy i znajomi zadają mi pytanie o to, jak zachęcić do czytania książek nastolatka. Nie czarujmy się, nie jest to zadanie proste, bo jakże wygodniejsze jest wpatrywanie się w ekran komputera lub smartfona. Takie książki jak "Dziennik 29" to sprytny sposób, by przekonać nasze pociechy do obcowania z książką. To interaktywna gra książkowa, która łączy w sobie tajemniczą historię i całą gamę przeróżnych łamigłówek, które możemy rozwiązywać dzięki znajdującym się na każdej stronie kodach QR.


Gdy "Dziennik 29" trafił na naszą półkę, od razu wiedziałam, że spędzimy z nim wyjątkowy czas. Nie myliłam się wcale. Już po przeczytaniu wstępu poczułam na plecach przyjemny dreszczyk emocji. 

"Naukowcy natrafili na ślady obcej cywilizacji. Rozpoczęte przez nich tajne prace wykopaliskowe nie przyniosły żadnych rezultatów przez 28 tygodni. Dopiero w 29. tygodniu wydarzyło się coś nieprzewidzianego. Ekipa badaczy zaginęła - jedyne, co po niej pozostało, to ten dziennik"

Tak właśnie rozpoczyna się "Dziennik 29". Każda kolejna strona to nowa zagadka, łamigłówka oraz kod QR, który należy sczytać za pomocą smartfona lub tabletu. Kod QR prowadzi nas na stronę konkretnej zagadki, gdzie należy wpisać odgadnięte hasło. Jeśli hasło jest prawidłowe, otrzymujemy słowo klucz, które należy zapisać, bo przyda się nam w kolejnych etapach zabawy z książką, dlatego tak ważna jest tutaj chronologia rozwiązywania łamigłówek.

Od razu powiem Wam, że większość zagadek jest naprawdę trudna i wymaga kreatywnego rozwiązywania problemów, szukania unikalnych rozwiązań oraz logicznego myślenia. Nie martwcie się jednak, bo jeśli nie uda Wam się znaleźć rozwiązania zagadki, możecie skorzystać z podpowiedzi, lub gotowego rozwiązania, choć to już w totalnej ostateczności, bo szkoda odbierać sobie radochę!


Zagadki opierają się na kodach, znajomości dorobku kulturowego, różnych językach, liczbach. Zamysł książki, zarówno jak jej wykonanie to istne mistrzostwo! Wszystko jest niezwykle dopracowane, a gracz/czytelnik czuje się tak, jakby naprawdę miał do wypełnienia ważną misję odnalezienia zaginionej ekipy. Godziny pełne główkowania i genialnej zabawy gwarantowane!Podobne wpisy

0 komentarze