Nowości książkowe od wydawnictwa Wilga

by - wtorek, stycznia 08, 2019

Grudzień obfitował w piękne książki dla dzieci. Przez święta i związane z nimi obowiązki, nie zdążyliśmy pokazać Wam wszystkich nowości, które trafiły do naszej biblioteczki. Powoli jednak nadrabiamy zaległości. Dzisiaj przyszedł czas na aż 4 nowości od wydawnictwa Wilga. Trzy z nich to wzruszające książki z przekazem, a jedna to pozycja, przy której będziecie płakać, ale ze śmiechu!

  Literatura dziecięca to moja wielka miłość. Uwielbiam czytać, oglądać książki dla dzieci! Z ogromną przyjemnością wyszukuję dla Was kolejnych perełek!

 

 Ali Standish "Dom na górze"---> Kupisz tutaj


Yasmeen to dziewczynka mieszkająca wraz ze swoim wujkiem w odległej dżungli. Ludzie z wioski są bardzo nieufni, przestrzegają swoje dzieci przed wycieczkami z dala od domu. Obawiają się oni ludzi z gór. Wierzą uparcie w to, że mieszkają tam źli ludzie, chcący ich skrzywdzić. Pewnego dnia osamotniona Yasmeen znajduje małego, słodkiego niedźwiadka i zaprzyjaźnia się z nim. Spotykają się jednak w tajemnicy, bo dziewczynka wie, że gdyby wujek dowiedział się o dzikim przyjacielu, byłby bardzo zły. Gdy jednak niedźwiedź Gwiazdek dorasta, cała wioska dowiaduje się o przyjaźni zwierzęcia z dziewczynką. Yasmeen nie zgadza się na rozłąkę z najlepszym przyjacielem, więc postanawia opuścić wioskę. Podczas wędrówki spotyka inne dzieci, które pokochały dzikie zwierzęta. Zaczynają wspólną wędrówkę, aż w końcu trafiają "na górę". Co ich tam czeka? Czy ludzie tam mieszkający są rzeczywiście niebezpieczni?

"Dom na górze" to piękna opowieść o tym, że boimy się tego, czego nie znamy. To książka o budowaniu przez ludzi murów, podziałów, które tak naprawdę są zupełnie bezsensowne! To w końcu historia o tym, czym tak naprawdę jest dom i, że znajduje się on tam, gdzie człowiek otrzymuje bezwarunkową miłość, przyjaźń i szacunek.

 Jeśli kochacie wartościowe historie i przy każdej możliwej okazji chcecie uczyć dzieci tolerancji i otwartości, to zdecydowanie powinniście zaopatrzyć się w egzemplarz tej niesamowitej książki! Katie Clapham "Zaginiona księgarnia" ---> Kupisz tutajKolejna mądra i wzruszająca pozycja. Tym razem poznajcie Milly, małą dziewczynkę, która dosłownie kocha książki. Bardziej jednak kocha swoją ulubioną księgarnią Pani Minty, gdzie odbywają się  spotkania małych czytelników "Godziny z bajkami". W czasie tych spotkań, starsza pani, właścicielka księgarni, Pani Minty czyta dzieciom różne historie. Pewnego dnia jednak zupełnie niespodziewanie księgarnia zostaje zamknięta. Milly ogromnie martwi się o Panią Minty i przeżywa całą sytuację. Dziewczynka nie ma pojęcia, co spowodowało taki stan rzeczy... Postanawia pokazać swoje emocje tworząc rysunek i wieszając go na budynku księgarni. W ciągu kolejnych dni rysunków przybywa, okazuje się, że tworzą je inne dzieci, którym również brakuje sympatycznej starszej pani czytającej bajki! Ta "rysunkowa akcja" przyniosła szczęśliwe zakończenie i wznowienie działania księgarni. W jaki sposób? Przekonajcie się sami!

Z ogromną przyjemnością przeczytałyśmy "Zaginioną księgarnię". Ja i Zuza jako zapalone mole książkowe od razu pokochaliśmy Panią Minty i małą Milly. Każda strona przynosiła nam wiele emocji: od wzruszenia do radości. Po zakończonej lekturze, moja córka stwierdziła, że "to naprawdę urocza i mądra książka". To przede wszystkim historia o przywiązaniu, miłości do książek i walce o tych, których kochamy!
Małgorzata Domagalik "Serce na sznurku" --->Kupisz tutaj 


Przed Wami prawdziwie zimowa opowieść! Wzruszająca i piękna! Bohaterką opowieści "Serce na sznurku" jest malutka foczka, która traci mamę. To szczególnie wzruszający moment książki, tym bardziej, że maleństwo nie potrafi  samodzielnie poruszać się po pełnym niebezpieczeństw świecie. Los od samego początku rzucił jej więc pod nogi wielką kłodę i pozbawił ją najbliższej na świecie osoby!  Pewnego dnia mała foczka trafia do domu niedźwiedzia polarnego, imieniem Ksawery. Ksawery nie specjalnie lubi towarzystwo, ale z czasem on i mała Emilka staną się przyjaciółmi.  Minie wiele czasu i oboje przejdą wiele prób, ale przyjaźń, która powstaje na podwalinach trudu i znojów okazuje się najsilniejsza. Oto Emilia i Ksawery pokazali, że naturalni przecież wrogowie, mogą stać się przyjaciółmi w obliczu wspólnego zagrożenia, jakim są ludzie.

Nie chce zdradzać Wam nazbyt wielu szczegółów historii, bo uważam, że trzeba przeżyć ją po swojemu. Przeczytać, przedyskutować z dzieckiem... To, co mogę Wam powiedzieć, to fakt, że to książka z której jasno wynika jak wielkim wrogiem dzikich zwierząt jest człowiek. To on zaślepiony swoimi dziwnymi pobudkami  potrafi zapomnieć o tym, że zwierzęta mają uczucia, odczuwają ból i zasługują na szacunek.

Małgorzata Domagalik w swojej książce porusza bardzo ważne tematy, jak zaufanie, przyjaźń, empatia. Stworzyła piękną, uniwersalną opowieść dla czytelnika w dosłownie każdym wieku. Ja osobiście, widzę w tej książce piękną propozycję do kanonu lektur. Jak myślicie? James Campbell , Rob Jones "Zabawne życie zwierząt domowych" --- Kupisz tutaj
Po trzech wzruszających historiach, pora na trochę śmiechu. No dobra, nie trochę, ale oggrom! Moja Zuza, podczas czytania tej książki chichrała się jak oszołom! Ze mną zresztą było tak samo... Ale po kolei....

 Jak piszą sami autorzy, ta książka jest przeznaczona dla czterech typów czytelników:
- tych, którzy lubią czytać o zabawnych zwierzakach
- tych, którzy marzą, aby mieć w domu zwierzaka
- tych, którzy zwierzaka mieli, ale "odszedł"
- dla tych, którzy kochają chichotać.

My należymy do ostatniej grupy, a Wy? Tak, czy inaczej "Zabawne życie zwierząt domowych" to świetna i zabawna pozycja, która zaskakuje dosłownie na każdej stronie. To, co jest w niej zupełnie zwariowanego, to nie tylko ciekawostki, które się tu znajdują (np. sposób identyfikacji kup zwierzaka, pomysły na genialnie imiona), ale to, że książki nie trzeba czytać strona po stronie! Możesz ją czytać jak chcesz. Aby lepiej się połapać, na kolejnych stronach znajdziesz specjalne drogowskazy, które pomogą Ci znaleźć najciekawszy dla Ciebie temat!

Całość opatrzona jest tak samo zabawnymi co tekst ilustracjami, z których dowiecie się np jak wygląda czekoladowy labrador lub jak usunąć kota z ręki (jakkolwiek to brzmi...). Świetna zabawa gwarantowana!Musicie przyznać, że pokazaliśmy Wam dziś same czytelnicze perełki?! Która z książek spodobała Wam się szczególnie?? 

Podobne wpisy

0 komentarze