'Zew padliny', czyli nieco ohydny, ale bardzo mądry komiks dla dzieciaków..

by - poniedziałek, listopada 19, 2018

My wiemy, że jak Adam Wajrak weźmie się za książkę, to na pewno trzeba ją mieć. Do tej pory znaliśmy go jedynie z klasycznych opowieści i książek popularnonaukowych dla dzieci. Jego "Lolek", autentyczna opowieść o psie przyrodnika wzruszyła nas niesamowicie. Tym razem jednak Wajrak wraz z  Tomaszem Samojlikiem stworzyli komiks. I to nie byle jaki! "Zew padliny" to prawdziwa przyrodnicza perełka!

 

  To już trzeci tom serii o Umarłym Lesie. My stykamy się z tym komiksem po raz pierwszy, ale na szczęście wydawca przesłał nam cały komplet książek, więc mamy okazję nadrobić zaległości. Oto już po kilku stronach przepadłyśmy obie: ja i Zuza, choć tak naprawdę nie przepadamy za formą jaką jest komiks! A to już samo w sobie, jest najlepszą recenzją "Zewu padliny"!

W Umarłym Lesie kolejny raz podnosi się wrzawa. Tym razem leśne zwierzęta zwęszyły padlinę i trwa wyścig o to, kto zgarnie więcej dla siebie! Padlinożercy czują zew, który nakazuje im walczyć o każdy kawałek padliny. Porządek musi zatem przywrócić szeryf lasu, dzięcioł Triko. Zadanie okazuje się naprawdę trudne, bo zew jest silniejszy niż zdrowy rozsądek. Szybko okazuje się, że Triko nie da sam sobie rady. Musi skorzystać z niekonwencjonalnych metod i pomocy pewnych osobników. Jak uda się plan Triko? Czy polepszy sytuację w lesie i opanuje padlinowy chaos?
Tytuł komiksu nie brzmi zachęcająco, prawda? Padlina kojarzy nam się z czymś ohydnym i wyjątkowo smrodliwym. Prawda jest jednak taka, że dla wielu zwierząt to prawdziwy przysmak, a nawet podstawa menu. Zobaczcie więc, jak z pozornie błahej rzeczy, która na dodatek cuchnie na odległość można w fajny i pomysłowy sposób uczynić fabułę książki dla dzieci! Adam Wajrak i Tomasz Samojlik zrobili to świetnie. Pokazali dzieciakom i ich rodzicom, że nie taka straszna padlina jak ją malują. Na dodatek warto wspomnieć, że w książeczkach autorstwa tej dwójki aż kipi od humoru, zabawnych tekstów i zabawy słowem! To prawdziwe mistrzostwo! My z Zuzką chichrałyśmy się aż miło.Wszystkie trzy książeczki to komiks przeplatany ciekawostkami przyrodniczymi Adama Wajraka. Piękne zdjęcia, przystępny tekst to jest to co trafia do dzieciaków. 

Podsumowując, jesteśmy zachwycone Umarłym Lasem. I to w każdym calu. Zachwyciło nas tu naprawdę wszystko: westernowy klimat, niesamowite ilustracje, mądra treść i wszechobecny humor. Nawet z najohydniejszej rzeczy pod słońcem można zrobić mistrzowską książkę. Zgadzacie się??

Oto kolejne części serii:

"Umarły las" ---> KLIK
"Nieumarły las" ---> KLIK
"Zew padliny" ---> KLIK


A Wy znacie już serię komiksów Adama Wajraka i Tomasza Samojlika??
Podobne wpisy

0 komentarze