Poznajemy przyrodę bez wychodzenia z domu!

by - piątek, listopada 16, 2018

 Za oknem już prawdziwie listopadowa aura. Podobno w weekend ma być nawet śnieg! Nie wiem jak jest u Was, ale nasze popołudnia strasznie nam się dłużą i cały czas szukamy nowych opcji na fajne spędzanie czasu. Na pewno nie raz Wam pisałam, że Zuza jest naprawdę niezła w temacie zwierząt i przyrody w ogóle. Ma sporą wiedzę na ten temat, i cały czas chętnie ją rozwija. Ostatnio poznajemy przyrodę z dwoma uroczymi książkami od Wydawnictwa AWM. 

 

 

"Tajniki zwierząt w Europie"---> Kup na Ceneo

 

Zwierzaki - największy konik moich dzieci. Najlepiej czują się w temacie tych egzotycznych i oceanicznych, ale przecież Europa ma w sobie równie wiele do odkrycia i ta książka nam to udowodniła. Książka jest pełna ciekawych informacji o  europejskich zwierzętach. Dzieciaki nie tylko dowiedzą się gdzie żyją kolejne gatunki, ale będą mogły je przekalkować, co w przypadku mojej starszej córki okazało się wielką frajdą. Kolorowa ilustracja obok kalki, pomoże właściwie pokolorować zwierzaka. Oprócz kalkowania na dzieciaki czeka wiele innych zadań do wykonania np. labirynty. Ogromną wartością tej książeczki są kolorowe i bardzo realistyczne ilustracje, które bardzo cieszą oko. 
W sprzedaży jest jeszcze dostępna książeczka o zwierzętach w Afryce. Jej też z przyjemnością się przyjrzymy.


"Tęcza, wiatr, śnieżynki" ---> kup na Ceneo

Przyłącz do Klubiku Odkrywców i poznawaj z nimi przyrodę i zjawiska atmosferyczne. To może okazać się fascynujące!
Książka jest w każdym calu przemyślana, a kolejne tematy ułożone w sposób logiczny i złożony. Dzieciaki dowiedzą się między innymi:
  • Gdzie się podziewa słońce nocą?
  • Jakie są sekrety wiatru?
  • Dlaczego ziemia drży?
  • Jak powstaje burze?
To, co mi najbardziej spodobało się w książce to jej różnorodność i dopracowanie. Trudne pojęcia są wytłumaczone w przystępny dla dzieciaków sposób, a oprócz tego znajdziecie tu sporo eksperymentów i doświadczeń, które możecie wykonać z dziećmi. Dzieciaki za to, na pewno ucieszą się z wielu zagadek i łamigłówek, które czekają na każdej stronie. Takie odkrywanie przyrody może być naprawdę ciekawe! 

Podobne wpisy

0 komentarze