Znaleźliśmy plecak idealny, czyli dlaczego akurat Topgal Chilli?

by - poniedziałek, sierpnia 13, 2018

W zeszłym tygodniu pisałam Wam, że jesteśmy właśnie w trakcie poszukiwania plecaka szkolnego dla mojej czwartoklasistki. Wspominałam o tym, na co warto zwracać uwagę przy okazji kupna. Jeśli pominęliście ten wpis, możecie przeczytać go TUTAJ. Dzisiaj chciałam Wam pokazać jak skończyły się nasze poszukiwania i na jaki plecak się zdecydowaliśmy. Nie wiem, czy znacie markę Topgal, ale jeśli nie, to koniecznie powinniście się jej przyjrzeć, bo produkują naprawdę świetne plecaki do szkoły. 

 


Patrząc na moją córkę wybierającą wyprawkę szkolną, widzę siebie kilkanaście lat temu. Ogniki w oczach i zachwyt nad piórnikami, zeszytami, gumkami do ścierania. Czekałam na zakupy szkolne, jak na największą w życiu niespodziankę. Dzisiaj widzę, że miło być w tej sytuacji zarówno dzieckiem, jak i rodzicem! To niesamowite!

Wybór jaki oferują nam obecnie sklepy internetowe oraz stacjonarne sprawia, że rodzicom ciężko wybrać ten jeden najlepszy plecak. To, czym kierowałam się w szczególności przy wyborze plecaka szkolnego dla mojej córki to: prawidłowe usztywnienie, jego waga oraz design. Chciałam uniknąć kiczowatych wzorów i bajkowych postaci. Wszystko, co istotne znalazłam w marce Topgal, która już od ponad 20 lat tworzy plecaki dla uczniów.  

Wybór nie był jednak prosty, bo Topgal oferuje ogromną gamę produktów, a ilość ciekawych wzorów i kolorów jest naprawdę porażająca. Zuza jednak zdecydowała się na model Elly. To bardzo dziewczęcy wzór w balony, który idealnie pasuje do mojej córki. 
Dlaczego wybraliśmy plecak marki Topgal?

Na to pytanie nie da odpowiedzieć się krótko i zwięźle. Na naszą decyzję miało wpływ kilka istotnych kwestii.1. Świetne usztywnienie pleców 

O tyle, o ile tradycyjne tornistry są zazwyczaj dobrze usztywnione, o tyle plecaki przeznaczone dla starszych klas bardzo często tego usztywnienia na plecach nie posiadają. Niestety my rodzice, zapominamy, że kręgosłup naszego dziecka nadal się rozwija i należy poszukać plecaka, który ma dobrze usztywnione, ale zarazem wygodnie skonstruowane plecy. Takie są właśnie plecaki Topgal. Przód plecaka jest elastyczny, nie sztywny jak w tornistrze, lecz tył i szelki są dobrze usztywnione, ale zarazem miękkie i wyprofilowane. Dzięki temu plecak jest nie tylko zdrowy dla kręgosłupa, ale również wygodny. 

2. Ilość komór i przegródek

To, co bardzo spodobało nam się w plecakach Topgal to ich funkcjonalność. Dwie małe komory i jedna nieco mniejsza plus dodatkowe przegródki i schowki to rzecz idealna dla starszaka. Dzięki temu dziecko może logicznie uporządkować swoje przybory i zachować ład w plecaku. Ponadto po bokach znajdują się kieszonki na picie. To, co nas bardzo pozytywnie zaskoczyło to wszywka na dane dziecka, oraz specjalna zawieszka na kluczyki. Mała rzecz, a cieszy!

3. Szelki

W poprzednim wpisie wspominałam Wam, że szelki plecaka do szkoły powinny być szerokie, przy czym szerokość minimalna to 4cm. Plecaki Topgal przewyższają tę normę, a szerokość szelek to aż 6,5cm, co sprawia, że plecak jest niezwykle wygodny.

4. Wytrzymałe dno i wodoodporność

Mimo, że cały plecak Zuzki jest bardzo jasny, dno jest praktycznie zaprojektowane i ma czarny kolor. To świetne rozwiązanie, bo każda mama wie, jak plecaki naszych dzieci lubią się brudzić. Ponadto dno plecaka jest bardzo wytrzymałe i niestraszne mu stosy książek i zeszytów.
Ponadto plecaki Topgal są wodoodporne i też dzięki temu otrzymały atest ITC, co oznacza, że ich jakość jest naprawdę świetna.


5. ilość elementów odblaskowych

Elementy odblaskowe w plecaku są bardzo fajnie zaprojektowane i zakamuflowane. Są tak wpojone w całość wzoru, że widać je tak naprawdę dopiero w ciemności. A jest ich naprawdę dużo. Dzięki temu Twoje dziecko będzie widoczne na drodze, a dzięki temu bezpieczne!

6. Wygląd i możliwość dodatkowe wyposażenia

To chyba najważniejsza cecha, na którą zwróciła uwagę Zuzka. Miała naprawdę nie lada problem z wyborem najpiękniejszego według niej plecaka. W końcu wybór padł na urocze latające w powietrzu balony! 

Topgal oferuje naprawdę cudowne i niesztampowe wzory. Każdy chłopiec i dziewczynka na pewno znajdą to coś dla siebie!

W ofercie firmy znajdują się zestawy szkolne, w skład których wchodzi np. piórnik, worek na obuwie, pelerynka na plecak. Wszystko pasujące do siebie jak ulał!

W naszym zestawie znajdował się właśnie piórnik.


Teraz, gdy mamy plecak i wszelkie inne elementy wyprawki szkolnej, Zuza nie może doczekać się pierwszego dnia szkoły. Obawy przed czwartą klasą mieszają się z ekscytacją, ale wierzymy, że pójdzie nam świetnie, a ten rok szkolny będzie pełen sukcesów. 

Mamy super wygodny i śliczny plecak i dobre nastawienie. Dwie najważniejsze rzeczy, które zapewnią Zuzce sukces!


A Wasze dzieci mają już wszystko do szkoły? Na jaki plecak postawiliście w tym roku?
 

Podobne wpisy

0 komentarze