Wakacyjne nowości od Naszej Księgarni

by - czwartek, sierpnia 02, 2018

Wasze dzieciaki to ciekawskie bestie zadające podchwytliwe pytania? A może to młodzi fani fantastyki lub kosmitów? Dziś zaprezentujemy Wam 3 nowości od Naszej Księgarni i jesteśmy przekonane, że każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie!

 

 

Stéphane Frattini - "100 głupich pytań dla bystrzaków"


Dziecięce pytania potrafią zaskakiwać! Na pewno to znacie. Czasem bywają tak absurdalne, że nie mamy pojęcia jak sensownie na nie odpowiedzieć. I tu przybywa nam z odsieczą ta właśnie książka, która w zabawny, ale jednocześnie bystry sposób wszystko wytłumaczy naszym milusińskim. 

Oto przykładowe pytania, na które odpowie Wam Stephane Frattini:

- Dlaczego czas płynie szybciej w trakcie zabawy?
- Dlaczego w czasie kichania zamykamy oczy?
- Dlaczego mówimy halo do telefonu?
- Ile ziarenek piasku jest na Ziemi? 

Zuzka jako bardzo ciekawskie stworzenie od dobrych kilku dni zgłębia odpowiedzi na zawarte w książce pytania. Oczywiście w jej głowie rodzą się kolejne, ale może dam na nie radę odpowiedzieć samodzielnie, jak myślicie?

"100 głupich pytań dla bystrzaków" to ślicznie wydana, zabawna i jednocześnie bardzo pouczająca książka, która zaspokoi wiedzę nawet najbardziej wymagającego dziecka.


Grzegorz Kasdepke - "Bodzio i Pulpet"Bodzio i Pulpet to dwaj przyjaciele, którzy zawsze mają szalone pomysły i kochają spotkania z kosmitami. Potrafią zorganizować międzygalaktyczny mecz i świetnie rozumieją się z ufoludkami. Chłopaki uczęszczają do zwyczajnej szkoły, gdzie jednak dużo się dzieje: akcja sprzątanie świata zmienia się w jego brudzenie i nawet zwyczajny koncert muzyczny może zamienić się w międzygalaktyczną katastrofę.

"Bodzio i Pulpet" to naprawdę zabawna książka. Zresztą, kto zna styl pisania Grzegorza Kasdepke, ten wie, czego się spodziewać. Akcja, gra słów i masa humoru. Dodajcie sobie do tego ilustracje Daniela de Latoura i macie książkę idealną na wakacje!

Seria "Poczytam Ci, mamo" to książki przeznaczone dla początkujących czytelników. Duża czcionka, wiele kolorowych ilustracji, krótkie rozdziały sprawiają, że dzieci nie zniechęcają się do czytania, wręcz przeciwnie wszystkie te triki działają bardzo motywująco!

Jacek Inglot - "Eri i smok"


Jacek Inglot, polski pisarz s-f, tym razem stworzył powieść przeznaczoną dla młodszych czytelników. Chwilowo przerzucił się jednak na fantastykę, bowiem pełno w "Eri i smok" bajkowych istot, magicznych eliksirów i nadprzyrodzonych mocy.

Eri to mała sympatyczna dziewczynka. Różni się ona jednak od reszty swoich rówieśników. Nie tylko dlatego, że ma rude włosy, ale przede wszystkim poprzez swoją znajomość z dobrą szeptuchą Maruszą. Pewnego dnia, szeptucha powierza dziewczynce niezwykle odpowiedzialne zadanie - ma ona ochronić jedyne na świecie jajo smoka. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ jajo chce zdobyć zły czarodziej Widukind! Eri musi opuścić rodzinny dom i wraz z gnomem Kołatkiem znaleźć krainę, gdzie mieszka dobra wróżka, siostra Maruszy.

Jak łatwo się domyślić, po drodze czeka dziewczynkę wiele przygód. Jeśli jesteście ciekawi co to za przygody, oraz czy z jaja rzeczywiście wykluje się smok, koniecznie przeczytajcie tę książkę.

"Eri i smok" to niezwykle wciągająca lektura, dzięki, której Wasze dzieci pokochają fantastykę. To bardziej niż pewne. Ze względu na dużą ilość tekstu i niewiele ilustracji rekomendowałabym ten tytuł dzieciakom w wieku 9+.

 Jak myślicie, która z książek przypadłaby do gustu Waszemu dziecku? Co Wasze pociechy najchętniej czytają w czasie wakacji??

  

 

Podobne wpisy

0 komentarze