Dzieciaki kochają potwory - Pora na stwora - opinia

by - czwartek, lipca 26, 2018

"Pora na stwora" to jeden z najnowszych tytułów od Naszej Księgarni. To bardzo prosta i niezwykle sympatyczna gra, którą z pewnością pokochają wszystkie dzieciaki. Zresztą, zobaczcie sami!

 

 

Pierwsze, co rzuca się w oczy patrząc na grę to małe, zgrabne opakowanie. Tak więc z całą pewnością mamy przed sobą idealną grę na wakacje! W końcu zmieści się do każdej walizki, nawet tej najbardziej upchanej...

Po otwarciu pudełeczka buzia sama się śmieje na widok zabawnych potworków, które spoglądają na nas z kart! Czyż nie?

"Pora na stwora" to naprawdę prosta i przyjemna w odbiorze karcianka o jasnych zasadach, które spokojnie zrozumie już nawet 4-5 latek.  W opakowaniu mamy dwa rodzaje kart - karty ze stworkami, które pokazują jak nasz potworek ma wyglądać oraz karty z poszczególnymi częściami ciała (głowa, tułów, nogi).

Zadaniem gracza jest stworzenie potwora z wylosowanej karty. Wygrywa osoba, która jako pierwsza ułoży w całości trzy potworki. 

Na początku każdy gracz otrzymuje jedną kartę z potworkiem i trzy z częściami ciała. Natomiast na środku stołu lądują dwie karty z częściami ciała, każda jako pojedynczy element jednego stworka. 

W swojej turze każdy gracz wykonuje akcje. Może wybrać jedną kartę z ręki i dołożyć do odpowiedniego elementu stworka na stole. Na przykład mamy odpowiadający "naszemu" stworkowi ogonek i dokładamy go do głowy lub tułowia, który leży na stole. Możemy także przesunąć jedną część stworka na sylwetkę obok, jeśli wtedy pomoże nam to stworzyć odpowiednią kreaturkę. 

Dzięki takim ruchom, kolejni gracze tworzą stwory, pamiętając o swoim celu, czyli stworzeniu stwora z karty, którą wylosowali na początku gry. Gdy gracz osiągnie cel, krzyczy Mam go! i zbiera całego stwora i zdobywa tym samym punkt. Należy wtedy wylosować kolejną kartę stwora.


"Pora na stwora" jest prosta, przyjemna i dynamiczna. Do tego wszystkiego cieszy oko i ćwiczy logiczne myślenie oraz szybkość. Idealnie sprawdzi się na wakacjach, zarówno jako rozgrywka dla samych dzieciaków, jak i rodziny. 

Lubicie tego typu karcianki?? Jakie gry zabraliście na tegoroczny urlop?Podobne wpisy

0 komentarze