Blank - Ty tu rządzisz, recenzja gry

by - piątek, lipca 06, 2018

Nie lubisz podporządkowywać się zasadom, wolisz sam je tworzyć?  Jeśli tak, Blank to zdecydowania gra dla Ciebie. Masz szansę stworzyć unikalną, jedyną w swoim rodzaju talię! Tak oto w małym pudełeczku czeka świetna i niesztampowa zabawa!

 

 Zaraz po rozpakowaniu gry zwróciłam uwagę na fajne i mega wygodne wysuwane pudełko. Gdy zerknęłam na instrukcję, moją pierwszą myślą było "nie przeskoczę tego". Jednak przy pierwszej rozgrywce zauważyłam, że Blank przypomina zasadami makao, w które uwielbiałam grać jako dzieciak. Potem było już tylko lepiej.

 


W naszej talii znajduje się 38 kart zasad oraz 72 karty gry. Oba zestawy są niezbędne w rozgrywce. Celem rozgrywki jest pozbycie wszystkich kart z ręki. Jak to zrobić? Dokładając do stosu kartę gry o tym samym numerze bądź kolorze (stąd podobieństwo do makao). Ahhhh - nie zdziwicie się, że zdecydowana większość kart w pudełku jest pusta! Czekają na Wasze wypełnienie!

Na razie wszystko brzmi prosto, prawda? Pamiętajcie jednak, że oprócz kart gry, mamy także talię kart zasad, które mają na celu skomplikować i  utrudnić naszą rozgrywkę.

Oto przykładowe karty zasadW pierwszej rozgrywce korzystamy z kart zasad, które zostać stworzone przez autora (czyli tych z wypisanymi zasadami, po każdej rozgrywce dopisujemy kolejną zasadę i włączamy daną kartę do talii), talia kart gry bierze udział w całości. Każdy gracz otrzymuje po 7 kart gry i w trakcie rozgrywki "schodzi z nich" dopasowując karty do koloru lub numeru. Jeśli przy zagrywce nie wykonami lub pominiemy zasadę, czeka nas kara, dostajemy dodatkową kartę gry. 

Grę wygrywa zawodnik, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart z ręki.


 "Blank" to świetny pomysł na karciankę. Każda talia będzie zupełnie indywidualna, inna od reszty. Tworzysz ją sam, lub ze swoimi przyjaciółmi. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i kreatywności. Dodatkowy plus to fakt, że instrukcja podpowiada początkującym zawodnikom, jak stworzyć fajne, grywalne zasady.

Poza tym, muszę docenić porządne wykonanie gierki. Pomysłowe pudełko, wygodne przegródki na karty gry i karty zasad to ogromne plusy, które tworzą z Blank idealną grę na plażę, czy piknik z rodziną.
Choć rozgrywka jest krótka, trwa około 10 minut, to zapewniam, że na jednej na pewno się nie skończy! Gorąco Wam polecamy, jeśli lubicie dynamiczne karcianki!

Jak Wam się podoba pomysł na tworzenie własnych zasad? Co sądzicie o tej grze??


Za egzemplarz dziękuję

 


 

Podobne wpisy

0 komentarze