Metoda Genki English - efektywny i zabawny angielski dla dzieci

by - poniedziałek, czerwca 25, 2018

Metoda Genki English to dla Was zupełna nowość? Tym lepiej! Okazuje się bowiem, że to uwielbiana przez dzieciaki metoda nauki języka angielskiego, która opiera się przede wszystkim na świetnej zabawie. Czego chcieć więcej?

 
Genki English

Jako świadomi rodzice, coraz częściej zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest język angielski i, że im wcześniej nasze dziecko się z nim zetknie tym lepiej. W edukacji językowej dzieci najważniejsze jest jednak to, by nie czuły się do tego zmuszone, by najprościej mówiąc, nauka wcale nie przypominała nauki... lecz by była świetną zabawą. Właśnie na takich zasadach działa metoda Genki English. Jesteście ciekawi co to takiego??

 

Genki English - o co chodzi?

 

Słowo 'genki' pochodzi z języka japońskiego i oznacza zabawny, ekscytujący, Twórcą metody Genki English jest Richard Graham, Brytyjczyk, od wielu lat związany z nauką języka angielskiego. 

To, co zdaje się być najważniejsze w metodzie Genki English, to to, że opiera się na zabawie i zaangażowaniu dziecka. W metodzie tej nie używa się żadnego podręcznika, nauka odbywa się za pomocą wpadających w ucho piosenek, gier, łamigłówek, ale także najnowszych technologii. Sam twórca metody, twierdzi, że kluczem sukcesu Genki English są właśnie piosenki połączone z gestami - zaangażowanie wielu zmysłów na raz daje efekty w postaci szybkiego zapamiętywania i utrwalenia zwrotów i słówek. Piosenki w bezpośredni sposób uczą zadawania pytań i stosowania poznanego na zajęciach słownictwa.Każde zajęcia, każda piosenka ta jedna struktura gramatyczna do utrwalenia. Wszystko dzieje się za pomocą wcześniej wspomnianych technik. Metoda Genki English angażuje dzieci, a zaangażowanie = sukces. Z kolei sukces daje dzieciakom pewność siebie i skuteczne pokonanie blokady przed stosowaniem języka angielskiego w mowie. To największa zaleta tej metody. Najpiękniejsze jest jednak to, że dzieci na zajęciach Genki English zwyczajnie świetnie się bawią! W końcu Zabawa to ważna sprawa!Gdzie w Łodzi można uczyć się Metodą Genki English?

 

Ze względu na to, że aktualnie metoda Genki English podbija Europę w naszym kraju idziemy z duchem czasu i pojawia się coraz więcej szkół, gdzie dzieciaki mogą świetnie się bawić i przy okazji uczyć języka angielskiego. 

Jeśli chodzi o Łódź, jest tylko jedna szkoła, która oferuje zajęcia prowadzone metodą Genki English. Jest to szkoła Baby English Center. Na ich stronie znajdziecie wiele filmików pokazowych, bliższe zapoznanie z metodą, a również ofertę półkolonii wakacyjnych, które oferują. Owszem wakacje są do wypoczynki, ale przecież Genki English to zabawa, więc warto zapewnić naszym dzieciakom radość, śmiech, ruch, a przy okazji zabawę i obycie z językiem angielskim!

Muszę Wam przyznać, że jestem naprawdę zafascynowana tą metodą. Jako, że wakacyjny czas mam zarówno ja, jak i Zuzka, z chęcią przetestujemy Genki English i sprawdzimy z czym to się je! Oczywiście zdamy Wam z tego relacje:)

Co sądzicie o tej metodzie? Czy Wasze dzieci uczą się gdzieś dodatkowo języka?

 

 
 

Podobne wpisy

0 komentarze