Domowe drożdżówki z truskawkami - niebo w gębie

by - środa, czerwca 13, 2018

Truskawki to zdecydowanie jedne z moich ukochanych letnich owoców. Są soczyste, słodkie, najlepsze! Gdy tylko przychodzi na nie sezon korzystamy z nich pełnymi garściami: tarty, koktajle, ciasta, dżemy... Jednak w ostatni weekend zdecydowałyśmy się na domowe drożdżówki z truskawkami. Wyszły tak pysznie, że dzielimy się dziś z Wami przepisem! Jedzmy truskawki (w każdej postaci), tak szybko się kończą!

 

 Nie wiem jakie macie osobiste odczucia, co do drożdżówek z cukierni, jednak trzeba mieć mega farta, by były rzeczywiście warte grzechu. Albo za dużo lukru, innym razem za mało owoców, jeszcze innym zbyt suche ciasto... Absolutnie nie chcę się chwalić, ale nasze domowe drożdżówki z truskawkami wyszły pyszne, pulchne i pachnące. 

 

Składniki na 10-12 bułeczek

paczuszka cukru waniliowego  
50 g rozkruszonych drożdży
pół szklanki cukru
pół szklanki oleju 
3 roztrzepane jajka
pół szklanki ciepłego mleka  
2,5 szklanki mąki  
szczypta soli
truskawki według uznania
Składniki należy sypać/ wlewać w takiej kolejności, w jakiej podałam je powyżej. 
Tak nasypane/nalane składniki pozostawiamy na 2 godziny najlepiej w ciepłym miejscu, przykrywając ściereczką. Po dwóch godzinach będziecie mile ciasto wystarczy chwilę wyrobić ręką, obsypać mąką, by nie kleiło się do rąk, a następnie formować kulki (odrobinę mniejsze niż piłeczka do tenisa).
Każdą z kulek rozpłaszczamy i na jej środku kładziemy truskawki i ociupinkę cukru. Zaklejamy naszą bułeczkę dokładnie i układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. 

 
kruszonka
ciut mniej niż połowa kostki masła 
5 łyżek cukru  
1 1/2 szklanki mąki
 Ta kruszonka wychodzi zawsze. Jest w 100% sprawdzona. Posypujecie nią bułeczki, które następnie wstawiacie do nagrzanego do 180 stopni piekarnika na około 20 minut. 
Takie domowe drożdżówki z truskawkami są najlepsze, żadna cukiernia Wam nie dorówna. Uwaga! Grożą zniknięciem w ciągu kilku chwil...

A co Wy najchętniej robicie z truskawek??
 

Podobne wpisy

0 komentarze