'Teatr z Lassem i Mają' - Martin Widmark

by - poniedziałek, maja 14, 2018

Seria o biurze detektywistycznym Lassego i Mai, totalnie zatrzęsła w posadach dziecięcym światem czytelniczych. Dzieci zapisują się w kolejkach w bibliotece, by wypożyczyć kolejne tomy! Najnowsza książka to cztery przedstawienia o przygodach ulubionej pary dzieci z całego świata, do wystawienia: w domu, szkole lub na podwórku. Po prostu "Teatr z Lassem i Mają"

 

 Martin Widmark, szwedzki pisarz, sprawił, że dzieci pokochały czytanie! Pochłaniają kolejne przygody pary detektywów: Lassego i Mai z taką przyjemnością, że coraz więcej nauczycieli postanawia wykorzystać te książki jako lekturę. A czemu by, nie wystawić sztuki w oparciu o przygody tej dwójki?? "Teatr z Lassem i Mają" daje na to gotową receptę!

 

"Teatr z Lassem i Mają" to cztery scenariusze sztuk, oparte na poprzednich książkach Martina Widmarka (oprócz Tajemnicy orkiestry, która nie została wydana w formie klasycznej książki). Wystawić na teatralnych deskach możemy: "Tajemnicę diamentów", "Tajemnicę miłości", "Tajemnicę orkiestry" oraz "Tajemnicę pociągu". Ta książka pewnie najbardziej ucieszy moje koleżanki po fachu, bo oto na tacy dostajemy wszystko, by stworzyć ciekawe przedstawieniowe dla naszych uczniów.  

Każda sztuka i potrzebne do niej rekwizyty są dokładnie opisane. Autor nie zapomniał również o didaskaliach, które znacznie ułatwią pracę nad rolami młodym aktorom. Wszystko jest skrojone na miarę małych fanów Lassego i Mai!  

Mimo, że trzy z czterech sztuk zostały oparte na wydanych wcześniej książkach Widmarka, przedstawienie ich jako sztuki teatralnej nadaje im zupełnie nowego brzmienia i nowej energii. 

Kto wie? Może dzięki tej książce dzieciaki zechcą pociągnąć temat i wymyślą scenariusze do pozostałych części ukochanej serii? Byłoby świetnie, prawda?

Martin Widmark zachęca do wprowadzania zmian, poprawek, nutki improwizacji.  Wszystko zależy od młodych aktorów ich weny i wyobraźni! Ogromnie się cieszę, że ta książka powstała. Już wiem jak wykorzystam ją w kolejnym roku szkolnym! Dzieciaki będą zachwycone, to bardziej niż pewne! Jestem pewna, że każda ze sztuk zbierze owacje na stojąco!

A Wasze dzieci też kochają Lassego i Maję? Lubią występować na scenie??

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy

 

Podobne wpisy

0 komentarze