Zakładki do książek DIY - zrób je razem z dzieckiem

by - czwartek, marca 01, 2018

Nadal kisimy się w domu z powodu choroby. Do południa jestem cała dla Michaliny, po odrobieniu pracy domowej, staram się spędzić czas z Zuzką. Ostatnio właśnie stworzyłyśmy śliczne, choć może nieperfekcyjne zakładki do książek DIY. Dziś podrzucam Wam nasze pomysły i mamy nadzieję, że choć trochę się spodobają.

 

 Lubicie zakładki do książek?? My bardzo. Czasem dostajemy je wraz z książkami od wydawnictw, ale czemu nie zrobić ich samodzielnie? To ogromna frajda! Na dodatek wcale nie trzeba być uzdolnionym plastyczny i technicznie (w innym wypadku ten post by nie powstał).

 

 Co będzie Wam potrzebne?

- filc
- kokardki
- ruchome oczy
- kolorowy karton
- klej na gorąco
- igła i nitka
-nożyczki
- wstążeczki
-  patyczek laryngologiczny
- farby, mazaki
- wyobraźnia
- dobry humor

1. Kociak

Nasza pierwsza propozycja jest niezwykle prosta, ale ma sobie sporo uroku. To czarny kot, który wcale, ale to wcale nie przynosi pecha!  

Wystarczy długo pasek czarnego kartony, wycięta z kartonu głowa, ruchome oczka i mały pomponik. 
2. Słodka gąsienica

U nas kolejne części jej ciała powstały ze starych torebek na prezenty. Zazwyczaj takie torby mają fajne wzory i kolory. Wystarczy wyciąć jednakowe koła, skleić je i dorobić buźkę.
3. Tulipan

Ta zakładka zabrała nam zdecydowanie najwięcej czasu. Za to daje nadzieję na wiosnę. Najpierw należy wyciąć kolejne elementy z filcu (u nas tego miękkiego), a następnie zabrać się za szycie. Oprócz tego, że wykonanie takiej zakładki ćwiczy cierpliwość i dokładność, to również świetnie stymuluje manualnie.
4. Klasyka

Patyczek laryngologiczny i śliczna, świąteczna kokardka w połączeniu ze sobą dały uroczy efekt. Tak naprawdę możecie przyklejać do patyczka również inne rzeczy np. filcowe ozdoby dostępne w pasmanteriach.


5. potworek

Oczywiście to próba odtworzenia potworka z mojego logo. Wyszło, czy nie bardzo??  Głowa i nogi wycięte ze sztywnego filcu, ruchome oczka i włochate czółka. Całość połączona z ozdobną wstążką do prezentów.
Robicie czasem takie cuda? Chętnie obejrzę Wasze zakładki! Śmiało dodawajcie je w komentarzach. Która z naszych wydaje się Wam najciekawsza??

Podobne wpisy

0 komentarze