Ola Woldańska-Płocińska - 'Zwierzokracja'

by - wtorek, marca 20, 2018

Książki o zwierzętach są u nas zawsze mile widziane, dlatego od razu, gdy usłyszałyśmy o "Zwierzokracji" wiedziałyśmy, że musi znaleźć się w naszym domu. Książka oprócz tego, że pełna pięknych, kolorowych i zabawnych ilustracji to jeszcze uczy dzieci szacunku i miłości do zwierzaków. Sami zobaczcie!

 

 
Zwierzokracja

Zwierzokracja, czyli w wolnym tłumaczeniu rządy zwierząt. No dobra, może brzmi dziwacznie, ale tytuł specjalnie miał być nieco zaczepny, by zwrócić uwagę ludzi na traktowanie zwierząt. Szczególnie w ostatnim czasie (prace nad ustawami o myślistwie) temat stał się istotny i warto go poruszać już od najmłodszych lat. 


Ola Woldańska - Płocińska być może jest już Wam znana, gdyż ma na swoim koncie całkiem sporo publikacji dla dzieci, które zostały przyjęte z zainteresowaniem. Oprócz tego, że Ola pisze i cudownie ilustruje swoje książki, to również żywo działa na rzecz obrony zwierząt. Teraz postawiła sobie za cel edukację i uświadamianie najmłodszych. Jak jej to wyszło?
Książka składa się z 38 niezwykle istotnych tematów, z których każdy jest opisany bardzo konkretnie i obrazowo, co więcej zachęca do dyskusji na przykład z rodzicem. Dzieci ze Zwierzokracji dowiedzą się np.
- czy można męczyć karpie przed Wigilią?
- czy świnie są mądrzejsze od ludzi? (osobiście uważam, że świnie w porównaniu ze sporym odsetkiem społeczeństwa dysponują o wiele wyższym IQ)
- co oznaczają numerki nadrukowane na jajkach?
- dlaczego niektórych zwierząt nie można trzymać w mieszkaniu?


Te i wiele innych tematów porusza autorka. Wszystkie z nich są ciekawe i potrzebne. Jedne pewnie zainteresują dzieciaki bardziej, inne mniej. Jedno jest pewne, Wasze pociechy przekonają się, że zwierzęta są dla świata tak samo ważne, jak my ludzie, dlatego należy im się szacunek i troska!

Jak mówi sama autorka, książka pokazuje również to, że niezwykle często świat zwierząt przenika świat ludzi, dzieci. To bardzo ważne, by edukacja w tym kierunku zaczęła się w miarę wcześnie i byśmy w naszych pociechach zaszczepili empatię dla każdej żywej istoty. 

Książkę ogromnie Wam polecamy. Cudowne ilustracje, przystępne podejście do tematu, cała masa ciekawostek sprawiają, że "Zwierzokracja" podbije Wasze serca!

Za egzemplarz "Zwierzokracji" dziękujemy
 

Podobne wpisy

0 komentarze