'Babcie od A do Z' 'Dziadkowie od A do Z" Raquel Díaz Reguera

by - niedziela, stycznia 21, 2018

Strasznie się cieszę, bo mam Wam dzisiaj do pokazania kolejne cudo! I to na dodatek idealnie wpasowujące się w dzisiejsze święto. "Dziadkowie od A do Z" i "Babcie od A do Z" to zupełnie unikalne i oryginalne książki o naszych najbliższych. Sami zresztą zobaczcie.

 

Dzień Dziadka

 

Jeśli uważacie, że każda babcia i każdy dziadek są tacy sami, grubo się mylicie. Istnieje wiele typów tych bliskich nam osób: Dziadek Bajarz, Podróżnik, Usypiacz.... Babcia Pedantka, Zbieraczka, Zapominalska.... Okazuje się bowiem, że jesień życia można przeżyć na wiele różnych sposóbów: w zależności od zainteresowań i temperamentu. Jedno łączy wszystkie typy babć i dziadków  na pewno: kochają swoje wnuki nad życie!



"Babcie od A do Z" to przegląd 29 najczęściej spotykanych typów babć z całego świata. Na pewno znajdziecie tutaj babcie Waszych pociech. Czy jest Babcią Markotną, która ma wiecznie zamyśloną minę i uwielbia wspomnienia? A może Babcią Palce Lizać, spod której rąk wychodzą najlepsze potrawy świata?? 

Moja mama to połączenie Babci Ogrodniczki z Babcią Krawcową, czyli wychodzi na to, że moje dziewczyny mają dużo szczęścia, nie sądzicie??

Oprócz stron poświęconych opisom kolejnych typów babć, znajdziecie w książce także strony specjalne a na nich: zawartość babcinych kieszeni, domowi pupile babć, czy flakony z ukochanymi zapachami....





 


Teraz zobaczmy, co kryje kolejna książka serii....



 Tym razem cała książka poświęcona jest dziadkom. Autorka książki dokonała wnikliwej klasyfikacji dziadków i wyróżniła 29 najczęstszych dziadkowych typów. Mamy tutaj między innymi: Dziadka Ochroniarza, Podróżnika, Domatora...  Mój tata to zdecydowanie Dziadek Złota Rączka, który nie dosyć, że naprawi to, co zepsute, to na dodatek potrafi stworzyć coś z niczego, niczym MacGyver! 

Tym razem strony specjalne zawierają: przegląd dziadkowych kapci czy na przykład zapachy wód po goleniu. Cudnie!




 Raquel Diaz Reguera to jednocześnie autorka tekstu i ilustracji do tych cudnych książeczek. Ma niesamowity talent, bez dwóch zdań. Stworzyła piękne pod każdym względem książki, które zainteresują każde pokolenie. Tekst jest napisany lekko i z humorem, a zupełnie niesztampowe i oryginalne ilustracje cieszą oko! 

"Babcie i Dziadkowie od A do Z" to idealne książki do wspólnego czytania przez dziadków i ukochane wnuki. Swoją drogą ciekawe, jak zaklasyfikowali by się sami zainteresowani?! 


Jaki typ babci i dziadka przedstawiają Wasi najbliżsi?? I koniecznie dajcie znać, jak podobają Wam się książki!


Za egzemplarze recenzenckie gorąco dziękujemy
 

Podobne wpisy

0 komentarze