Zasady bezpieczeństwa i pierwsza pomoc dla dzieci w książkach

by - czwartek, października 12, 2017

Niby każde dziecko wie, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeńśtwa, takich jak prawidłowe obchodzenie się ze sprzętem elektrycznym lub nierozmawianie z nieznajomymi osobami. Prawda jest jednak taka, że każda okazja jest dobra, by dalej dzieci edukować i tłumaczyć. Dzisiaj pokażę Wam dwie świetnie książeczki, które w prosty, a zarazem bardzo przystępny sposób uczą dzieciaki czym jest pierwsza pomoc oraz jak należy zachowywać zasady bezpieczeństwa w domu i poza nim!

 

 

"Cecylka Knedelek przedstawia zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków"  - Joanna Krzyżanek

Bohaterka tej książeczki, Cecylka Knedelek to przesympatyczna dziewczynka, która przedstawia dzieciakom zasady bezpieczeństwa poprzez krótkie i zabawne historyjki z życia swojego oraz ukochanej gąski Walerki, która jest bardzo nieuważna i szalona. Na szczęście jej właścicielka stawia sobie za punkt honoru, nauczyć gąskę podstawowych zasad bezpieczeństwa! Opowieści Cecylki nie da się nie pokochać. Wiecie na przykład jak panienka Knedelek przekonuje by nie przebiegać przez jezdnię?

" NIGDY nie przebiegaj przez jezdnię. Nawet kiedy po drugiej stronie stoi sprzedawca ogórków i woła, że przez dziesięć minut za darmo rozdaje kiszone przysmaki" 

Mnie to by przekonało a Was??

Ogólnie książeczka skład się właśnie z krótkich, zabawnych opowiadań. Z każdego z nich dziecko dowie się wielu ważnych rzeczy na temat bezpieczeństwa, bardzo szeroko zresztą rozumianego. Mamy tu między innymi zasady zachowania na wycieczkach szkolnych, informacje na temat  reguł zgłaszania wypadku na numery alarmowe i wiele, wiele innych.

"Cecylka Knedelek" to idealna kompanka dla każdego przedszkolaka, która udzieli mnóstwa bardzo przydatnych rad! Polecamy!
"Pierwsza pomoc. Książka na wszelki wypadek" Barbara Żołądek

Z wielką satysfakcją i radością patrzę na dzieciaki w mojej szkole, ale nie tylko. Wiecie, że one zasady pierwszej pomocy mają w małym palcu? Myślę, że znają się na tym o wiele lepiej niż niejeden dorosły. To wszystko dzięki temu, że obecnie ogromną wagę przykłada się do jak najwcześniejszego wpajania maluchom zasad pierwszej pomocy. 

Książka, którą Wam dzisiaj prezentuje jest genialnym poradnikiem na ten właśnie temat i pewnie przypadnie do gustu moim koleżankom po fachu. 

Tym razem również książka składa się z krótkich historyjek, z których każda opowiada o innym rodzaju wypadku: od krwawienia z nosa, przez oparzenia, aż do wszelkich ugryzień. Dzieci dowiedzą się jak szybko reagować, a czego absolutnie nie robić. 

Dodatkowo książeczka pełna jest kolorowych wesołych obrazków. To proste i bardzo przyjemne kompendium wiedzy dla dzieci, na temat pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.


Za egzemplarze książeczek dziękujemy 


Podobne wpisy

0 komentarze