Raz na ludowo! - Kolory i Przeciwieństwa Marianna Oklejak

by - piątek, września 08, 2017

Czy kartonowe książeczki dla maluszków muszą być zawsze przesłodzone i wyciumkane do granic możliwości?  Otóż nie, czasem zdarzają się takie, które nie tylko są niczym małe dzieła sztuki, ale również korzystają z tego co w Polsce najlepsze, ze swojskiego folkloru. Takie właśnie cuda dostaliśmy od wydawnictwa Egmont. "Kolory" i "Przeciwieństwa" stworzone przez Marianne Oklejak podobają się zarówno Michasi, jak i mnie samej.

 

 

Potencjał artystyczny Marianny Oklejak znają dzieci i rodzice, którze pokochali serię o Basi i Ci, którzy posiadają piękną książkę "Cuda Niewidy", o której kiedyś tu pisałam.  Pani Marianna jest jedną ze zdolniejszych ilustratorek młodego pokolenia. Szczególnie fascynuje i inspiruje ją kultura ludowa, czego wyraz dała m.in. w książeczkach dla maluszków, które dzisiaj Wam przedstawię.Pierwsze książeczki małego dziecka opierają się na budowaniu podstawowych pojęć, wśród nich są właśnie kolory oraz przymiotniki, których uczymy dzieci na zasadzie przeciwieństw.
Właśnie zgodnie z tymi zasadami Marianna Oklejak stworzyła serię książeczek dla maluszków. Każda strona to nie tylko piękne ilustracje inspirowane polskim folklorem, ale również słowa w pięciu językach (polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz francuskim), co czyni te książeczki międzynarodowymi. 


Obydwa tytuły są piękne wydane: książeczki mają duże wymiary, karton jest gruby, a jakość doskonała.  My w serii Egmont Art dla najmłodszych nas zachwyciła. Poniżej pokazujemy Wam środek książeczek.


Jak podobają Wam się te książeczki? Myślicie, że przypadłby do gustu Waszym pociechom? Lubicie polski folklor?

Za książeczki dziękujemy

 

Podobne wpisy

0 komentarze