"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - kolorowanka

by - piątek, listopada 25, 2016Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”  to jednocześnie fikcyjna i realna książka. Fikcyjna jej wersja znana jest od dawna jako jeden z podręczników do nauki w szkole magii Hogwart, do której to uczęszczał Harry Potter. J.K Rowling zdecydowała się jednak w 2001 roku wydać jej realną wersję. Od jakiegoś roku widać na blogach i innych stronach internetowych, że szał na Pottera wrócił i być może uderzył ze zdwojoną mocą. Na pewno wielki wpływ na taki bieg wydarzeń miała niedawna premieraPrzeklętego dziecka”,  czyli kontynuacji opowieści o utalentowanym czarodzieju. Teraz Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” gości na wielkim ekranie i z tego też powodu, wydawnictwo Harper Collins wydało kolorowankę dla dorosłych inspirowaną książką i filmem.

Gdy dostałam egzemplarz przejrzałam go szybciutko, bo naprawdę uwielbiam kolorowanie (niestety cierpię na brak czasu ale chomikuje kolorowanki na czasy, gdy Michalina podrośnie i będzie bardziej samodzielna).  Okazało się, że na fanów zabawy z kredkami czeka aż 80 stron frajdy. Mamy tutaj przede wszystkim kadry z filmu, więc jak łatwo się domyślić sporo tu postaci ludzkich.  Oprócz tego jednak, znajdziemy tu wiele tajemniczych symboli i innych satysfakcjonujących ilustracji. Trudno ocenić poziom trudności publikacji. Wszystko zależy od umiejętności malującego. Jedno jest pewne: wprawiony „malowacz” może stworzyć tutaj cudowne, pełne życia rysunki, które będą wyglądać niczym prawdziwe kadry z filmu.


Bardzo przyjemnie zaskoczyła mnie jakość papieru. Przy tego typu publikacjach zwracam na to wielką uwagę. Tutaj mamy zupełnie biały, dosyć gruby papier, na którym będzie się znakomicie kolorować.

Od razu uprzedzam, nie szukajcie tutaj magicznych stworzeń – to nie ta kolorowanka. To samo wydawnictwo wydało równocześnie dwie publikacje: kadry z filmu i osobno kolorowankę pełną magicznych stworzeń.

Ogólnie gorąco polecam. Różnorodność ilustracji oraz świetna jakość wykonania pozwoli poszaleć z kredkami długie godziny!
rodzaj: kolorowanka dla dorosłych
wydawnictwo: Harper Collins


Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu
 

Podobne wpisy

0 komentarze