Beata Pawlikowska - "Malowanka do nauki języka angielskiego"

by - wtorek, października 18, 2016

Jeszcze dwa, trzy lata temu wymiatałam w angielskim. Przygotowałam nawet kilka osób do matury, mimo, że nie jestem po filologii. Teraz czuję, jakby połowa mojej wiedzy wyparowała. Łapię się na tym, że zapominam struktury, reguły gramatyczne. Zdecydowanie jest regres... Często obiecuje sobie, że zacznę nad tym pracować jednak brak czasu, przekłada się na to, że nadal stoję w miejscu. Dlatego dzisiaj chciałam Wam pokazać świetne rozwiązanie dla zaganianych początkujących adeptów języka angielskiego.Beata Pawlikowska, druga po Martynie Wojciechowskiej moja ulubiona polska podróżniczka pokazała nam już, że potrafi znaleźć sposób na naukę języków ("Blondynka na językach"). Teraz przygotowała kolejną propozycję dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z językiem angielskim, a nie mają zbyt dużo czasu. 

"Malowanka... którą Wam dzisiaj prezentuje to zbiór 74 krótkich lekcji podstaw języka angielskiego wraz z ćwiczeniami. Lekcje nie są typowe: nie mamy tu kolejno omówionych czasów, gramatyki itd. To bardziej angielski, który pomoże nam się porozumieć. Typowe zwroty, struktury, najczęściej używane, takie, które w sytuacji face to face  z Anglikiem pomogą nam się porozumieć. 

Każda lekcja wygląda w mniej więcej ten sam sposób, ma taki sam schemat:Jak widzicie jest prosto i przejrzyście. W nawiasach Pani Beata zawarła dosłowną wymowę, która z pewnością ułatwi naukę osobom, które nigdy z angielskim nie miały styczności. Dla pewności z tyłu książki znajdziecie klucz odpowiedzi:)

Tytuł książki to "Malowanka..." więc jak łatwo się domyślić coś miłego czeka również fanów kolorowania. Każda lekcja to również kolejna kolorowanka, która wyszła spod rąk podróżniczki. Mamy tu całkiem proste wzory jak poniżej dodana przeze mnie żabka w deszczu, ale też również całkiem skomplikowane obrazki, które mogą pochłonąć Was na długi czas. 


Książka wydana jest w sztywnej okładce, w formacie A4. Jest dosyć ciężka, więc raczej nie próbujcie uczyć się z niej w tramwaju. To lektura domowa. Kiedy już wrócicie z pracy, oporządzicie dzieci i wieczorem poczujecie, że czas zrobić coś pożytecznego, ale i kreatywnego zarazem otwórzcie "Malowankę... wybierzcie jedną z lekcji, zróbcie ćwiczenia, a później zatraćcie się w kolorowaniu! Gorąco polecam!


rodzaj: kolorowanka dla dorosłych/ nauka języków
autor: Beata Pawlikowska
wydawnictwo: Edipresse Książki
ilość stron160

Za egzemplarz "Malowanki..." serdecznie dziękuje wydawnictwu


Podobne wpisy

3 komentarze