Kapitan Nauka - Quiz o zwierzętach

by - sobota, sierpnia 13, 2016Każdy z nas, rodziców, na pewno chociaż raz w życiu jadąc w dłuższą trasę samochodem usłyszał z tylnego siedzenia słowa "Daleko jeszcze? Nudzi mi się" i wiele innych tego typu. Na pewno teraz wracacie do tych chwil myślami i wiecie dokładnie o co mi chodzi... W sytuacjach kryzysowych gdy słyszałam zawodzenie mojego dziecka korzystałam z prostych pomysłów i np. kazałam liczyć jej czerwone samochody, lub szukać na ulicy pań w kapeluszu. Człowiekowi w takich sytuacjach różne rzeczy przychodzą do głowy. Można również posiłkować się smartfonem i np. dać dziecku pograć dla świętego spokoju. Jednak ja przychodzę Wam dzisiaj z pomocą dla dociekliwych i wymagających dzieci, a i również rodziców.

Jeśli już kiedyś zetknęliście się z serią Kapitan Nauka to pewnie wiecie czego się spodziewać po ich publikacjach. To seria zabawek edukacyjnych, które jednocześnie wspierają kreatywne myślenie. Wybór jest ogromny, jednak ja dzisiaj zaprezentuje Wam nasz ostatni hit, czyli Quiz o zwierzętach.


Quiz o zwierzętach to mała niepozorna zabawka, a raczej książeczka, która jednocześnie uczy i sprawdza zdobytą wiedzę. Każda karta składa się z dwóch stron. Na jednej z nich dziecko znajdzie zdjęcie danego zwierzęcia i informacje na temat jego zwyczajów, pożywienia itd. Na drugiej zaś czeka kilka pytań, które sprawdzą, to czy dziecko zapamiętało dokładnie podane wcześniej informacje. Na Waszą pociechę czeka aż 160 pytań i wiele ciekawych informacji na temat zwierzęcych rekordzistów.

Bardzo ważne jest to, że karta z informacjami jest napisana językiem przyjaznym dziecku. Informacje są konkretne ciekawe. Twoje dziecko dowie się między innymi:

* Które zwierzę jest największe na świecie?
* Kto szybciej znajdzie wyjście z labiryntu – ośmiornica czy szczur?
* Który ssak śpi aż 22 godziny na dobę?
* W jaki sposób zaklinacz węży sprawia, by kobra tańczyła w takt muzyki?
 Oczywiście karta z informacjami jest przede wszystkim dla dzieci, które czytają samodzielne, przynajmniej jeśli mówimy o używaniu gry w podróży, w innych okolicznościach można wyręczyć się rodzicem ;)

Wielkim plusem są niesamowite i kolorowe fotografie!

Gra na pewno wytrzyma wiele podróży, gdyż sztywne, grube karty są na dodatek porządnie zbindowane grubymi, plastikowymi kółkami!


Pytania quizowe przyjmują tutaj różne formy:
- pytania zamknięte
- prawda/fałsz
-dokończ zdanie
- wybierz odpowiednie hasła

Dzięki temu zabawa staje się ciekawsza i dziecko może się skoncentrować na dłuższy czas. Co więcej, dziecko samodzielnie może sprawdzić, czy  jego odpowiedź była prawidłowa, gdyż na dole strony znajdziemy odpowiedzi napisanie "do góry nogami"Nam quiz bardzo przypadł do gustu. Zuza mimo, iż jej wiedza o zwierzętach jest bardzo bogata nauczyła się rzeczy, o których do tej pory nie miała pojęcia. Gramy w każdym możliwym miejscu: na spacerze, w samochodzie... Poręczny i niewielki format sprawiają, że gra zmieści się wszędzie i nie zrobi bałaganu.
Jeśli Wasze dziecko lubi poznawać nowe informacje, pokocha ten quiz, a wy będziemy mogli w spokoju prowadzić samochód, nie obawiając się, że za chwilę do waszych uszy dojdzie "Mamo, nudzi mi się". Idealna propozycja na długie, urlopowe podróże.

Dodamy tylko, że z serii Quiz, Kapitan Nauka przygotował również quizy o:
-Polsce
-piłce nożnej
- ciele człowieka.
Jak widzicie, dla każdego coś miłego!


Za egzemplarz super gry dziękujemy wydawnictwu:
Podobne wpisy

0 komentarze