Jak zacząć przygodę z czytelnictwem?

by - sobota, sierpnia 20, 2016

Każdy z nas lubi niespodzianki, oczywiście te pozytywne. Mnie właśnie takowa spotkała wczoraj wraz z wizytą listonosza (znowu wrzucił paczkę na balkon). Dostałam bowiem paczkę od wydawnictwa Publicat, której się zupełnie nie spodziewałam. Po otwarciu zaświeciły mi się oczy....


Już za tydzień początek roku szkolnego. Pewnie wśród Was są również rodzice, których dzieci pójdą do klasy pierwszej. Początek nauki w szkole to również początek przygody z literami i czytaniem (oczywiście są też dzieci, które te umiejętności nabywają wcześniej). Wiele dzieci ma trudności z nauką czytania, a my rodzice mamy za zadanie pomóc im w nabywaniu tej trudnej umiejętności. Jak to zrobić, by dziecko się nie zniechęciło i  pokochało książki? Rzecz to niełatwa, ale możliwa!

Otóż z pomocą przychodzi nam znane wydawnictwo dziecięce Papilon, które przygotowało dla naszych pociech serię Pierwsze czytanki. Seria ta podzielona jest na trzy poziomy trudności, a dodatkowo historyjki dotyczą znanych i lubianych bajek i postaci. Sami zobaczcie!

poziom 1

- krótkie wyrazy
-przewaga zdań pojedyńczych
- brak dwuznaków
- wyrazy bez trudności ortograficznych
- duża czcionka

 
poziom 2

- wprowadzenie w tekst zdań złożonych
- pojawienie się dwuznaków i samogłosek: ą, ę
- krótkie dialogi
- wyrazu z trudnościami ortograficznymi
- poznanie pisowni trudniejszych wyrazów


poziom 3

- użycie wszystkich głosek
- zdania złożone i wielokrotnie złożone
- rozbudowane dialogi
- trudniejsza ortografiaJak więc widzicie książeczki łatwo i przyjemnie przeprowadzą Wasze dziecko przez kolejne poziomy wtajemniczenia. Wszystkie książeczki zawierają kolorowe i wesołe ilustracje na każdej ze stron, a ulubieni bohaterowie tylko zachęcą maluchy do sięgnięcia po książkę. Książeczki mają wygodny format A5, więc można bez problemu spakować je do plecaczka.Wybór książeczek jest całkiem spory, więc na pewno zarówno chłopiec, jak i dziewczynka znajdą coś dla siebie. 

Choć moja Zuza z czytaniem radzi sobie już świetnie, chętnie pochłonęła wszystkie książeczki. Ja osobiście na pewno nie raz skorzystam z nich po powrocie do pracy, gdy będę uczyła maluchy czytać. Taki początek przygody z czytelnictwem to sama przyjemność!

Sprawdźcie (klik)

Za książeczki serdecznie dziękujemy wydawnictwu:


Podobne wpisy

2 komentarze