Book Haul, czyli co Zuzka ma w planach

by - poniedziałek, lipca 18, 2016

Dzisiejszy dzień mimo pogody, która od kilku dni nie rozpieszcza możemy uznać za udany: dotarły do nas aż trzy paczki z książkami. Pełnia szczęścia! Do tego wszystkie są dla Zuzi. Co moja córcia znalazła w paczkach i na widok czego aż piszczała z zachwytu? Przekonajcie się sami!1. Martin Widmark, Helen Willis, "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica szpitala"
wyd. Zakamarki

Moja Zuzka zakochała się w zagadkach Lassego i Mai, po przeczytaniu części Tajemnica miłości, którą pożyczyła jej koleżanka z klasy. Miłość do kryminałów odziedziczyła zdecydowanie po mamusi...

Sara Bernard przewraca się na lodowisku i łamie nogę. W szpitalu podają jej środki przeciwbólowe i zakładają gips. Kiedy Sara dochodzi do siebie, orientuje się, że nie ma swoich złotych kolczyków. Nie ona jedna została okradziona w szpitalu, lecz jak dotąd nie udało się odnaleźć zaginionych kosztowności. Lasse i Maja wpadają na pomysł, jak złapać złodzieja.


2. Ian Whybrow - "Księga straszliwej niegrzeczności", "Małego wilczka księga wilkoczynów", wyd. Poradnia K

Opowieści o Wilczku Sobieradku podbijają dziecięce serca, ciekawe czy i nam przypadną do gustu... Po przejrzeniu obydwu książeczek, zapowiada się świetna zabawa.

3. Agnieszka Stelmaszyk - "Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i partnerzy. Słony deser", Wyd. Zielona Sowa

Akcja szóstego tomu rozgrywa się głównie w restauracji. Tomuś Orkiszek wraz z przyjaciółmi wcielą się w role kucharzy, aby wytropić tajemniczego przeciwnika. Ktoś bowiem soli wszystkie słodkie desery w restauracji pana Makaronika, aby odstraszyć jego klientów. Ponadto Tomuś, Kicia, Klotylda i Euzebiusz wystąpią w programie kulinarnym. Na fanów serii czeka też niespodzianka – przepis na ulubione gofry Tomusia, idealne do samodzielnego przygotowania.4. Pamela Butchart - "Nasz dyrektor jest wampirem", Wyd. Zielona Sowa 

Trzecia część zabawnych perypetii Mai i jej szkolnych kolegów i koleżanek.
Na widok nowego dyrektora Maja i jej szkolni koledzy przeżywają WIELKIE zaskoczenie. Mężczyzna jest czarnowłosy, nosi pelerynę i ma dziwne gumowate wargi. Pewnego razu paczka przyjaciół przez przypadek podsłuchuje, jak dyrektor syczy w gabinecie, a na słońcu staje się czerwony jak burak! Ale dopiero kiedy dyrektor zabrania przyniesienia do szkoły pieczywa czosnkowego w Dniu Włoskim, wszystko staje się JASNE. Nowy dyrektor jest WAMPIREM, a jego armia wampiroszczurów zamierza opanować szkołę! O RETY! A może Wasze dzieciaki czytały już którąś z książek? Może szczególnie coś polecacie? Od czego mamy zacząć??

Podobne wpisy

4 komentarze