Dariusz Wanat - "O Cie Florek!"

by - czwartek, czerwca 23, 2016

Pamiętacie jak niedawno przedstawiałam Wam świetną książkę "Książka na złość"  ?
Dzisiaj kolejna książka Dariusza Wanata, z tak samo zabawnymi ilustracjami. Tym razem jednak to propozycja idealna dla miłośników przyrody i zabaw plastycznych!Opis wydawnictwa:
O Cię Florek! Profesor Florian wśród zwierząt to książka zachęcająca dziecko do różnego rodzaju aktywności, rozwijająca kreatywność, wyobraźnię, pobudzająca do eksperymentowania i dostarczająca zabawy, a jednocześnie przemycająca sporą dawkę wiedzy o zwierzętach.
Dzieci poznają zwierzęta, rysują, odwzorowują, kolorują według własnej wyobraźni, wymyślają fantastyczne stwory, wyklejają kolaże czy dorysowują śmieszne szczegóły.

W książce naszym przewodnikiem po świecie szalonych zwierzaków jest profesor Florian Szczękoczułek!  To zabawny gość, który kocha zwierzęta i dobrą zabawę. Przygotował dla naszych dzieci mnóstwo różnorodnych zadań, a przy okazji tyle samo przydatnych informacji o zwierzakach!

Książka podzielona jest na osiem rozdziałów:
1. Nasi najukochańsi pupile
2.W chacie i zagrodzie
3.W lesie i na łące
4.Na sawannach i w tropikach Afryki
5.Azja: w pogoni za tygrysem
6.Australia : spotkanie z dziobakiem
7.puszcza amazońska: zwierzakowy zawrót głowy
8. Ameryka Północna: czy to grizzly mnie pogrizzli?

Jak na książkę kreatywną przystało, mamy tu 224 strony różnorodnych zadań. Możemy przyklejać, wycinać, kolorować, wyklejać. Frajda dla plastycznych maniaków.
My, Rodzice szczególnie powinniśmy docenić fakt, że obok zabawy "przemyconych" jest mnóstwo ciekawych faktów na temat zwierząt z różnych zakątków świata.

Książka to świetna opcja na nudę. Jest to porządnie wydana publikacja. Sztywne kartki pozwalają na zabawę zarówno mazakami, jak i pastelami czy kredkami. Wszystkie chwyty dozwolone. Wystarczy zaufać wyobraźni!
Autor: Dariusz Wanat
Liczba stron: 224
Okładka: miękka, klejona
wydawnictwo Dragon

Za możliwość zrecenzowania książki dziękujemy wydawnictwuPodobne wpisy

2 komentarze