Kochamy zwierzęta! Na odległość! :)

by - poniedziałek, kwietnia 18, 2016 Czy Wasze dzieci lubią zwierzęta??
Moja Zuza uwielbia, pod warunkiem, że nie  musi ich dotykać. Jej miłość do zwierząt jest więc specyficzna. Wygląda to tak, że nie dotknie nic poza biedronką i swoim psem, reszta zwierząt niech lepiej trzyma się z daleka. Zuza uwielbia wizyty w ZOO i oglądanie National Geographic oraz Animal Planet i ogólnie wie o zwierzętach bardzo dużo. 

Mamy więc w domu całkiem sporą kolekcję książek na ten temat. Zdecydowanie ulubione to te z cyklu Świat w obrazkach, wydawnictwa Olesiejuk. Za co je tak lubi? Przede wszystkim piękne ilustracji, mimo, że nie są to zdjęcia obrazki są bardzo realne.Może książki nie dają wielu nowych informacji o zwierzętach, ale przekazują tą podstawową wiedzę w pigułce. Jak sam tytuł mówi, najważniejsze są tu obrazki. To one mają być najważniejsze. I tak jest: ogląda się je z niesłychaną radochą, są precyzyjne i piękne.


Dodatkowo w książce Domowe Zwierzątka mamy garść porad dotyczących opieki nad zwierzętami. 

Mamy w biblioteczce więcej książeczek z serii Świat w obrazkach, wszystkie serdecznie polecamy, 
Co do tematu zwierząt i mojej oraz mojej córki miłości do nich, tak jak wspomniałam chętnie odwiedzamy ZOO. To łódzkie znamy już na pamięć, mamy za sobą też wizytę w poznańskim a w tym roku wybieramy się do Afrykanium we Wrocławiu (przede wszystkim w celu zobaczenia na własne oczy płaszczki). Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z naszej ubiegłorocznej wycieczki do Oasis Parku na hiszpańskiej Fuertaventurze. 
 


Podobne wpisy

2 komentarze