Co lubią uczucia?

by - niedziela, stycznia 29, 2023


 Gdy genialnie wydawnictwo Dwie Siostry wydało "Co robią uczucia?" byłam urzeczona. Była to minimalistyczna, ale tak szczera i piękna książka, że podbiła moje serce od pierwszego wejrzenia. Teraz przyjrzymy się uczuciom ponownie! Przed Wami jedna z najlepszych rzeczy, jaka ukazała się na dziecięcym rynku wydawniczym w poprzednim roku!

Cierpliwość miesza konfitury, Ciekawość gada z Lękiem pod szafą, Upór znów się gdzieś przykleił, Wdzięczność spaceruje korytarzami Pamięci z kubkiem gorącego kakao, a Złośliwość przygotowuje kolejną truciznę…

Poznajcie prywatne życie uczuć – i innych stworzeń, które żyją w każdym z nas. Jak mieszkają? Z kim się przyjaźnią? Czego się obawiają? Co je złości, a co sprawia im radość? Przekonajcie się sami, a lepiej zrozumiecie ich świat.

 

Są takie książki, które rozgrzewają serce, tworzą niewidzialną kołderkę, dodającą otuchy i tworzącą szczęście.  Dokładnie taka jest dzisiejsza propozycja. Tina Oziewicz stworzyła piękne słowne metafory i ubrała w nie uczucia. Nadała im ludzkie cechy i osobowość, która świetnie odzwierciedla to, czym naprawdę są. To wszystko zaczarowała swoimi ilustracjami Aleksandra Zając i ten duet sprawił, że "Co lubią uczucia?" jest perełką! Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia, by zrozumieć, że Twoja półka potrzebuje tej książki i to natychmiast. Zachwyt gwarantowany!
Podobne wpisy

0 komentarze