Gra kooperacyjna Rok w lesie. Wiewiórka i gawron

by - poniedziałek, grudnia 26, 2022


 Okres jesienno-zimowy to wymarzony czas na planszówki w rodzinnym gronie. Zawsze chętnie testujemy nowe tytuły, a Michalina szczególnie lubi gry kooperacyjne, które wymagają od graczy wspólnego działania w ramach osiągnięcia zwycięstwa. Wtedy radość z wygranej jest jeszcze większa!

Po długiej jesieni nieubłaganie zbliża się zima. Co to oznacza? Zwierzęta zaczynają gromadzić pożywienie na czas, gdy nie będą w stanie wyżywić się w okresie śniegów i mrozów. My w najnowszej grze od Naszej Księgarni wcielimy się w rolę pracowitej wiewiórki, której zadaniem jest zgromadzić w spiżarniach jak najwięcej smakowitych żołędzi. Nie będzie jednak tak prosto, będzie nam próbować przeszkadzać gawron, który sam ma chętkę na żołędzie. Oczywiście wspólnym celem graczy jest zepsucie niecnych planów gawrona i zebranie jak największej ilości żołędzi.

W pudełku znajdziecie:

  • planszę
  • drzewo
  • figurkę wiewiórki
  • figurkę gawrona
  • 20 żetonów żołędzi
  • 7 żetonów listków
  • 5 żetonów skrytek
  • 3 kostki

Poniżej zamieszczam filmik z dokładnie wytłumaczonymi zasadami gry, która swoją drogą jest naprawdę bardzo intuicyjna i prosta. 

 

 Nasza ocena gry:

Planszówki od lat są naszym ulubionym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Mieliśmy okazję grać w wiele gier kooperacyjnych. Kochamy je za to, że uczą współpracy i wywołują jedynie pozytywne emocje. Jeśli przegrywamy to wszyscy, a jeśli wygrywamy to również każdy czuje dumę ze zwycięstwa! Najnowsza gra z serii Rok w lesie zachwyca grafikami niezwykle utalentowanej Emilii Dziubak, a jej trójwymiarowy charakter bardzo podoba się dzieciakom! Sam pomysł na grę również jest trafiony! Mechanika gry jest prosta, logiczna i spokojnie można już pokusić się o grę z czterolatkiem! Moja Michalina rozpykała ten tytuł bardzo szybko i lubi grać nawet w pojedynkę. Bardzo cenię sobie w tej grze to, że jest ona równie atrakcyjna dla starszych dzieciaków i dorosłych. Cała rodzina zawsze gra w nią z przyjemnością, a nie tylko po to, żeby sprawić przyjemność najmłodszemu domownikowi. Jeśli więc szukacie tytułu, który jest atrakcyjny pod względem rozrywkowym i wizualnym to Wiewiórka i gawron będzie strzałem w dziesiątkę!


Podobne wpisy

0 komentarze