"Jak dawniej żyły dzieci" "Pięknie się różnimy'

by - środa, lipca 13, 2022

 

Funkcje literatury są bardzo różne. Literatura może bawić, uczyć, zachęcać do przemyśleń. Dziś zaprezentuję Wam dwie cudowne książki dla dzieci, które robią wszystkie trzy wymienione wcześniej rzeczy jednocześnie. Jest to możliwe!

Wiem, że się powtarzam, ale znowu wspomnę o tym jak ogromną miłością darzę serię Akademia Mądrego Dziecka. Tyle wspaniałych książek z tej serii ukazało się w ciągu ostatnich kilku lat! Dziś kolejne dwie perełki, nad którymi warto się pochylić. Pierwsza z nich to "Jak dawniej żyły dzieci", czyli fajna i kolorowa lekcja historia, w której tym razem nie dorośli, ale dzieciaki są na pierwszym miejscu!
 

 Czas cofnąć się w czasie. Co powiecie, aby zacząć od czasów prehistorycznych? Przecież w każdej erze i epoce żyły dzieci. Mamy teraz okazję poznać ich zwyczaje, zajrzeć do ich domów, dowiedzieć się czegoś o edukacji, zabawach czy obowiązkach. To będzie nie tylko podróż w czasie, ale i na mapie. Odwiedzimy Japonię, Egipt, Rzym. To będzie mała lekcja historii, ale również szacunku dla innych kultur i być może okazja do docenienia tego, że nasze życie jest wygodne, wolne od głodu i wycieńczającej pracy. Zachwyca nie tylko wartość naukowa książki, ale również jej szata graficzna i piękne ilustracje. Naprawdę trudno pozostać obojętnym na ten tytuł.
Najlepsze zostawiłam na koniec, bo książka "Pięknie się różnimy" zachwyciła mnie do tego stopnia, że śmiało mogę ustawić ją w top 3 książek dla dzieci wydanych w bieżącym roku! To piękna lekcja tolerancji, szacunku, przyjaźni. Pokazuje ona, że każdy człowiek musi pozostać sobą, że mimo różnic jakie nas dzielą, wszyscy zasługujemy na miłość i szacunek innych ludzi. Ogromne ukłony za poruszenie tematu osób niebinarnych, o treści o autyzmie. To tak ważne, żeby uczyć dzieci tego, że każdy człowiek jest piękny i wartościowy bez względu na kolor skóry, wyznanie, rodzinę w jakiej się wychowuje. Absolutnie ważna i potrzebna w każdym domu książka!
 
 Podobne wpisy

0 komentarze